کد خبر: 768355 A

معاون امور مجلس رییس جمهور، در آستانه راهپیمایی روز جهانی قدس که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در ایران و سایر کشورهای جهان برگزار می شود پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن پیام حسینعلی امیری به این شرح است:

روز قدس، ابتکار  معمارکبیر انقلاب اسلامی، ‌حضرت   امام خمینی (ره) است. یوم الله بزرگی که سال‌هاست خار چشم استکبار و صهیونیسم جهانی و قبله نمای مبارزه و مقاومت قبله ی اول مسلمین جهان است که هر سال، روز جمعه ی آخر ماه مبارک رمضان،‌  نگاه همه‌ی آزادگان و آزادیخواهان، ملت های غیرتمند، انسان‌های با وجدان و وجدان های بیدار را به یک نقطه ی جهان - بیت المقدس - جلب می‌کند و مسلمان و مسیحی و یهودی و   وجدان های بیدار را به حمایت از ملت مظلوم فلسطین که بیش از نیم قرن است از خانه و وطن و سرزمین مادری خود، رانده و آواره شده اند، فرا می خواند.

"روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است" و به همین دلیل رژیم منحوس صهیونیستی به کمک آمریکا  در همه این سال‌ها تلاش کرد تا از حیات و رشد این حرکت نمادین بکاهد، اما به برکت دم مسیحایی امام (ره)  و همت امت او ، روز قدس هر سال باشکوه تر برگزار می شود و این نهضت مقدس را به آنجا رسانده که به تعبیر رهبر انقلاب، روز قدس به نماد بزرگ وشکوهمند وحدت مسلمین جهان تبدیل شده است.

امسال جمعه ی آخر ماه مبارک رمضان،‌ -  ۲۶ خرداد، -  روز جهانی قدس است ، روزی که نه تنها مردم انقلابی ایران،‌ بلکه مسلمانان در اقصی نقاط جهان،‌ اراده ی امت واحده را به نمایش می گذارند و یک صدا فریاد مظلومیت فلسطین را سر می‌دهند.

شعار و پیام روز قدس امسال، مقابله با "معامله ی قرن" است ، خواب و خیال خوش امریکا، اسرائیل و برخی سران مرتجع و خودفروخته ی منطقه که هرگز تعبیر نخواهد شد.

لذا با تاکید بر اینکه امسال چهلمین راهپیمایی روز قدس را باید هرچه باشکوه تر برگزار کنیم و پیام  وحدت را از منطقه حساس خاورمیانه در  این شرایط خاص به جهان مخابره کنیم، امیدوارم بزودی  شاهد آزادی  قبله ی اول مسلمین باشیم ان شاءالله.

راهپیمایی روز قدس معاون رییس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر