کد خبر: 768037 A

معاون سیاسی وزارت کشور مطرح کرد؛

در دومین جلسه کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور که به میزبانی وزارت کشور برگزار شد، به مهم‌ترین مسائل و مشکلات محیط‌های کارگری و راهکارهای حل آن‌ها به ویژه در دو استان قم و مرکزی پرداخته شد.

به گزارش ایلنا، در جریان این جلسه، جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور، ضمن اشاره به رویکرد کلان این کمیسیون مبتنی بر پیش بینی و پیشگیری، بر ضرورت نظارت جدی بر روند و نتیجه ارائه تسهیلات یا حمایت‌های ویژه از بنگاه‌های اقتصادی تأکید شد.

وی در این باره اعلام کرد: بر اساس مصوبات لازم الاجرای کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور و در فرایندی قانونی با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی عضو کمیسیون، تسهیلات یا بخشودگی‌های مالیاتی و یا حمایت‌هایی از قبیل تقسیط بدهی ها یا تعهدات مرتبط با تأمین اجتماعی برای بنگاه های اقتصادی دارای مشکل برقرار می شود که لازم است نظارت کافی در خصوص فرایند و نتیجه این اقدامات صورت پذیرد تا به رفع موانع تولید و حل مشکلات این بنگاه‌ها منجر شود.

در این جلسه، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان‌های عضو کمیسیون به ارائه گزارش درباره آخرین وضعیت محیط‌ها و مطالبات کارگری پرداختند و تصمیماتی نیز در راستای حل و فصل مسائل این حوزه به ویژه در دو استان قم و مرکزی مصوب شد.

عرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر