کد خبر: 767329 A

روز شلوغ بهارستان چگونه گذشت؛

انتخابات چهارمین اجلاسیه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و برای سال دوازدهم علی لاریجانی رئیس مجلس شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بی‌تاثیر از برگزاری انتخابات هیأت‌رئیسه نبود و نمایندگان از همان ابتدای آغاز جلسه در تلاش بودند و آخرین لابی‌های خود برای تاثیر بر به کرسی نشاندن فرد مورد نظرشان را انجام می‌دادند.

با آغاز به کار صحن و شروع رأی گیری نمایندگان سعی کردند ضمن حفظ خط‌مشی و خط قرمزهای خود دیگران را برای رای دادن ترغیب کنند. 

علی لاریجانی

رأی‌گیری با اعلام اسامی علی لاریجانی از  فراکسیون مستقلان ولایی،محمدرضا عارف از فراکسیون امید و محمدجوادابطحی که به طور مستقل ( از فراکسیون ولایی کاندید شد) آغاز شد. که در نهایت از مجموع ۲۷۴علی لاریجانی با کسب ۱۵۵ رای برای بار چهارم رئیس دهمین مجلس شورای اسلامی شد.

 

علی مطهری

 

خداحافظی مطهری با هیأت رئیسه

پس از مشحص شدن آقای رئیس، نمایندگان برای انتخابات دیگر اعضای هیأت رئیسه دست به کار شدند. که در نهایت از میان عبدالرضا مصری، علی مطهری، مسعود پزشکیان و محمدحسین فرهنگی از مجموع ۲۸۰ آرای مأخوذه، مسعود پزشکیان از فراکسیون امید با ۱۴۸ رای و عبدالرضا مصری از فراکسیون نمایندگان ولایی با ۱۴۳ به عنوان نواب اول و دوم هیأت رئیسه جدید مجلس دهم انتخاب شدند و علی مطهری پس از سه سال از جایگاه هیأت رئیسه به صندلی‌های سبز صحن بازگشت.

روحانی در مجلس

 

دبیران هیأت رئیسه مجلس  بدون تغییر در سمت خود ابقاء شدند

بر اساس گمانه‌زنی‌های صورت گرفته، قرار بود هیأت رئیسه در سال چهارم دچار تغییراتی زیادی شود حتی فراکسیون مستقلین ولایی و ولایی صندلی‌های این جایگاه را میان خودشان تقسیم کرده بودند. اما در نهایت از میان محمدعلی وکیلی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، رضا کریمی، فاطمه سعیدی، بهروز بنیادی، احمد امیرآبادی،‌ امیرحسین قاضی‌زاده،‌ اکبر رنجبرزاده،‌ غلامرضا کاتب،‌ محمدرضا صباغیان، رسول خضری و سمیه محمودی که برای این پست نامزد شده بودند، محمدعلی وکیلی، علیرضا رحیمی و علی اصغر یوسف‌نژاد از فراکسیون امید سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، اکبررنجبرزاده و احمد امیر آبادی فراهانی از فراکسیون نمایندگان ولایی در سمت خود ابقاء شدند.

ناظرانی که بر صندلی خود ماندند

در نهایت رأی‌گیری مجلس با انتخابات ناظران که تغییری نکردند به پایان رسید. از میان اسدالله عباسی، عبدالکریم حسین‌زاده، محمود صادقی، سید مهدی مقدسی، بهروز نعمتی، محمد آشوری، سید قاسم جاسمی، قاسم احمدی لاشکی و سید علی ادیانی، بهروز نعمتی از فراکسیون مستقلان ولایی، محمد آشوری تازیانی از فراکسیون مستقلان ولایی و  اسدالله عباسی از فراکسیون نمایندگان ولایی روی صندلی خود ماندند.

تشکر آقای رئیس از مطهری

آدم1

 

در ادامه جلسه علی لاریجانی  پس از اعلام نتیجه انتخاب نواب رئیس مجلس که در نتیجه آن مطهری از حضور در هیئت رئیسه سال پایانی مجلس بازماند، گفت: از آقای مطهری تشکر می‌کنم؛ ایشان در سه سال گذشته که در خدمتشان بودیم تلاش خوبی در هیئت رئیسه داشتند و همت سازنده در اداره مجلس به خرج دادند که از ایشان قدردانی می‌کنیم.

تبریک رئیس فراکسیون امید به لاریجانی

محمدرضا عارف

سپس محمدرضا عارف به همراه محمدرضا تابش در جایگاه هیأت رئیسه حضور یافت و انتخاب مجدد علی لاریجانی را به عنوان ریاست اجلاسیه چهارم مجلس دهم شورای اسلامی تبریک گفت.

عارف سپس با حضور در میان نمایندگان انتخاب نواب رئیس را به مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری تبریک گفت و برخی نمایندگان هم با جمع شدن دور عارف با وی روبوسی کردند.

انتخابات رئیس مجلس علی لاریجانی علی مطهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر