کد خبر: 766880 A

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء بالاترین قرارگاه نظامی کشور است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز ( شنبه ۴ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از آغاز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک سوم خرداد گفت:به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و همچنین چهارم خرداد سالروز مقاومت مردم دزفول از برادر عزیز سردار سرلشکر رشید دعوت کردیم که به این مناسبت سخنرانی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سردار رشید از  زبده‌ترین و برجسته‌ترین فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس بودند.

وی خاطر نشان کرد: ایشان قبل از پیروزی انقلاب یکی از مبارزین  در مقابله با رژیم سفاک پهلوی بودند و هم پس از انقلاب در طول هشت سال دفاع مقدس در تمامی صحنه‌ها و عملیات‌های مختلف حضوری فعال داشتند.

لاریجانی گفت: سردار رشید به عنوان فرمانده عملیات در کنار فرمانده کل سپاه طراح تمامی عملیات‌های سپاه بودند خصوصا در نبرد بیت المقدس علاوه بر نقش طرح‌ریزی فرماندهی قرار گاه فتح را بر عهده داشتند همتای ارتشی ایشان شهید تیمسار نیاکی بودند مشترکاً که عملیات بین المقدس را هدایت کردند تا خرمشهر آزاد شد.

امروز توفیق داریم که از بیانات سردار رشید که از بلند پایه‌ترین فرمانده‌هان نظامی در دفاع مقدس بودند، و امروز فرماندهی قرار خاتم الانبیاء بر عهده دارد استفاده کنیم

علی لاریجانی سردار رشید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر