کد خبر: 766706 A

دستور هفته آینده کمیسیون‌های تخصصی مجلس؛

هفته آینده وزیر ارتباطات و وزیر صمت به ترتیب در کمیسیون‌های «آموزش و تحقیقات» و «صنایع و معادن» حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ خواهند داد. علاوه بر آن بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات با حضور نمایندگان این شورا و نمایندگانی از چند وزارتخانه در دستور کار کمیسیون شوراها قرار دارد.

به گزارش ایلنا، دستور کار هفته آینده کمیسیون‌های تخصصی مجلس به شرح زیر است:

کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی

نشست با استانداردان آذربایجان غربی برای بررسی پرونده مطروحه و بازدید از سامانه جامع مبارزه با قاچاق کالا در دستور کالا روز شنبه کمیسیون اصل ۹۰ قرار دارد

روز یکشنبه هم نشست کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون برای بررسی شکایات واصله به کمیته و نشست هیئت رئیسه کمیسیون برای بررسی شکایات و پرونده‌های مطروحه و همچنین نشست کمیته قضایی کمیسیون برای بررسی شکایات واصله و پرونده‌های مطروحه در کمیته برگزار خواهد شد.

 

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

انتخاب دو نفر از نمایندگان عضو کمیسیون جهت عضویت در شورای سیاست گذاری مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی در دستور کار فردا در این کمیسیون قرار دارد.

فردا شنبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت پاسخگویی به سوال سیدعلی ادیانی به کمیسیون آموزش خواهد رفت.

روز شنبه همچنین تقاضای تحقیق و تفحص از دانشگاه آ‌زاد با حضور نمایندگان متقاضی و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در کمیسیون آموزش بررسی خواهد شد.

 

کمیسیون اجتماعی

فردا شنبه پس از نشست هفتگی هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی طرح اصلاح تبصره ماده ۶۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین طرح الحاق یک تبصره به ماده ۶۶ و ۶۸ این قانون در کمیسیون اجتماعی بررسی خواهد شد.

 

کمیسیون اقتصادی

فردا شنبه گزارش نهایی هیئت تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

روز شنبه و یکشنبه همچنین ادامه بررسی شور دوم لایحه مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون در دستور کار قرار دارد.

 

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

روز یکشنبه هفته آ‌ینده بررسی موضوع فلسطین و شرایط دنیای اسلام در آستانه روز جهانی قدس با حضور سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان جنبش اسلامی فلسطین (حماس) و سازمان جهاد اسلامی فلسطین در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

 

کمیسیون انرژی

فردا شنبه گزارش دیوان محاسبات کشور در مورد تفریق بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور در حوزه وزارت نفت در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

 

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

روز آینده بررسی اقدامات اجرایی به عمل آینده در اجرای جزء ۲ بند و تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و بند ز تبصره ۷ این قانون در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد.

 

کمیسیون بهداشت و درمان

فردا شنبه وضعیت آموزش سالمندان در مقاطع مختلف با حضور معاونان آموزشی، درمان، پرستاری و دبیران بورد سالمندی و پرستاری و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ریاست بهزیستی، مسئولان سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس در کمیسیون بهداشت بررسی خواهد شد.

روز آینده همچنین بررسی طرح حمایت و تشویق مطلعان مفاسد اداری و اقتصادی و بررسی طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

 

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

یکشنبه هفته آینده ایرادات شورای نگهبان در مورد طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس با حضور نماینده شورای نگهبان، مسئولان وزارت کشور، وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش‌ها و مرکز تحقیقات اسلامی قم در این کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

کمیسیون صنایع و معادن

فردا شنبه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به کمیسیون صنایع می‌رود و به سوالات حسین مقصودی، سیدجواد ساداتی نژاد، امیر خجسته ، جلال محمودزاده و رضا انصاری پاسخ خوهد داد.

 

کمیسیون فرهنگی

روز آینده بحث و بررسی پیرامون ارزش‌های اسلامی در دستگاه‌های اداری با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

 

کمیسیون قضایی و حقوقی

فردا شنبه طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن و همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری در کمیسیون قضایی بررسی خواهد شد.

روز آینده بررسی طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع و اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

یکشنبه هفته آینده بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و بررسی طرح اصلاح ماده ۴۳ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

 

کمیسیون کشاورزی،‌ آب، منابع طبیعی و محیط زیست

یکشنبه هفته آینده بررسی و ارائه گزارش در مورد مبارزه با زوال مرکبات با حضور معاون امور باغبانی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، رئیس سازمان حفظ نباتات، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌ها در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر