کد خبر: 766141 A

صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت خبر داد؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایجاد مجتمع حل اختلاف هنر و رسانه کمک می‌کند تا دعاوی حقیقی یا حقوقی که علیه اصحاب هنر و رسانه شکل می‌گیرد، در فضایی با تفاهم بهتر جریان پیدا کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید عباس صالحی وزیر ارشاد در حاشیه جلسه امرز هیات دولت درمورد تشکیل شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر گفت: اهالی فرهنگ و هنر و رسانه مشکلاتی را داشتند و برخی دعاوی علیه آنها از سوی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مطرح می‌شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در محاکم عادی که این موضوعات مطرح می‌شد، به شکل روشنی رویه‌ها برای محاکم یا رسانه‌ها مشخص نبود.

وی اظهار داشت: با موافقت قوه قضائیه، شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه در حال شکل‌گیری است. مکان و قضات و مجموعه‌هایی که می‌خواهند حضور پیدا کنند و همچنین افرادی که به عنوان کارشناسان فرهنگ و رسانه باید در این مجتمع حضور پیدا کنند، معرفی شدند. مراحل کار تقریباً رو به پایان است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: این مسیر کمک می‌کند تا دعاوی حقیقی یا حقوقی که علیه اصحاب هنر و رسانه شکل می‌گیرد، در فضایی با تفاهم بهتر جریان پیدا کند. امیدواریم حداکثر تا دو ماه آینده شاهد آغاز به کار مجتمع حل اختلاف هنر و رسانه باشیم.

صالحی در ادامه درباره حل مشکلات در حوزه کاغذ گفت: خوشبختانه اصل این مسئله که کاغذ فرهنگی ما برای کتاب و نشریات حدود ۸۰ هزار تن است و باید با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان در سال ۹۸ عرضه شود، به تصویب نهایی رسید.

وی ادامه داد: این مطلب اول این هفته از طریق بانک مرکزی ابلاغ شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد :گمرک‌ها موظف هستند که بعد از این ابلاغ، ترخیص را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: البته بخشی از مسئله هنوز در گمرکات اتقاق نیفتاده است و با آقای همتی هم صحبت داشتم که این مطلب سریع‌تر صورت گیرد. :ما امیدوار بودیم تا این لحظه مسئله گمرک حل شده باشد.

به گفته وی مسئله گرانی کاغد فقط به گمرک محدود نمی‌شود و تامین ارزی که مشخص نبود ارز ۴ هزار ۲۰۰ است یا  نیمایی مزید بر علت شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امیدوارم تا هفته آینده آن ۶ و یا ۷ هزار تن که در مسیر ترخیص گمرک است را در بازار داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سید عباس صالحی شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر