کد خبر: 765832 A

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت روز ملی بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف، اعلام کرد: بهره‌گیری از سه عنصر کیفیت، هزینه و زمان در وزارت دفاع موجب افزایش قدرت دفاعی شده است.

به گزارش ایلنا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت روز ملی بهره‌وری و بهینه سازی مصرف، اعلام کرد: استفاده مفید، کارآ و اثربخش از توانایی‌ها، امکانات و منابع در دسترس، یکی از راهبردهای مهم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شمار می‌رود.

متن این بیانیه بدین شرح است:

در شرایط کنونی و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال «رونق تولید» نامگذاری شده است، می‌بایست این مهم بیش از هر زمان دیگری مورد توجه جدّی مدیران و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گیرد.

امروزه رمز بقا و تمرکز هر سازمانی بر سه عنصر کیفیت، هزینه و زمان نهاده شده است. این سه عنصر، مثلثی راهبردی را تشکیل داده‌اند که در واقع می‌توان آنها را ابزارهای کاربردی بهره وری اطلاق نمود. بهره گیری از این عناصر در حوزه دفاع و پشتیبانی، موجب افزایش قدرت دفاعی به منظور حفظ منافع ملی کشور شده است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مبنا قراردادن تحقق اهداف بهره وری در انجام کلیه مأموریت‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود، اصول حاکم بر بهره وری را در این وزارتخانه نهادینه ساخته و آن‌را سرلوحه خود قرار داده است. استفاده مفید، کارآ و اثربخش از توانایی‌ها، امکانات و منابع در دسترس، یکی از راهبردهای مهم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شمار می‌رود.

هم اکنون بهره گیری از نیروی انسانیِ کارآمد و متخصص، رکن اصلی بهره وری در وزارت دفاع محسوب می‌گردد و پایبندی کامل به ارزشهای دینی، وجدان کاری، فرهنگ‌ها و ارزش‌های مذهبی و سازمانی سرلوحه تمامی اعمال کارکنان این وزارتخانه می‌باشد.

تلاش نموده‌ایم تا بهبود مستمر بهره وری را در همه حوزه‌های تحقیقاتی، تولیدی و خدماتی به عنوان یک الزام تلقی و با ایجاد نظامی پویا و پایدار در مدیریت بهره وری بر آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی، افزایشِ تحقیق و توسعه، استفاده از علم و دانش در اداره امور، بهبود کیفیت و استاندارد سازی، بومی سازی مواد و قطعات وارداتی، رضایتمندی کامل نیروهای مسلح بعنوان ذینفعان، توانمند سازی و توسعه شبکه همکاران تأکید و آن‌را عملیاتی نمائیم.

تخصیصِ هدفمند منابع به فعالیت‌های ارزش آفرین، اصلاح مستمر الگوی مصرف و تمرکز بر مدیریت و کنترل هزینه‌ها از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه برای ارتقا و بهبود کیفیت بهره وری است.

سعی نموده‌ایم تا با بکارگیری اثربخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بعنوان زیرساخت ارتقا بهره وری، ارزیابی مستمّر از آن در همه حوزه‌ها و سطوح سازمانی به منظور شناسایی و تحلیل مسائل، تهیه و اجرای برنامه‌های بهبود داشته باشیم.

از کلیه کارکنان، کارشناسان و مدیران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همه سطوح سازمانی درخواست می‌شود تا با هدف بهبود مستمر بهره وری در جهت ارتقا و افزایش قدرت دفاعی کشور تلاش و کوشش مضاعف نمایند و خود را ملزم و متعهد به رعایت این اصول بدانند.

وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر