کد خبر: 765522 A

جلیلی:

جلیلی گفت: دشمنان امروز می‌گویند به دنبال جنگ نظامی نیستند چون مردم مقاومتی در هشت سال دفاع مقدس از خود نشان داد که جرائت نمی‌کنند به مرزهای ما نزدیک شوند. این الگو باید در سایر عرصه‌ها هم تکرار شود. اگر آن اقدام در عرصه اقتصاد هم صورت بگیرد از جنگ اقتصادی هم ناامید خواهند شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سعید جلیلی عصر امروز در اجتماع بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران ضمن تبریک میلاد امام حسن (ع) گفت: در محیط‌های علمی این سوال شاید زیاد وجود باشد که آیا تلاش علمی ما آن فایده لازم را برای جامعه دارد یا ندارد؟ یا خروجی این فعالیت‌ها به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد یا نه؟ در آموزه‌های علمی ما هم گفته شده که تلاش علمی نافع باشد.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ملاقات کارگزاران نظام با رهبری تصریح کرد: خیلی کارهایی وجود دارد که باید انجام دهیم و چه بسا انجام نمی‌دهیم. نسبت به این امر هم باید دقت داشته باشیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: نگاه بسیج این است که آن وظیفه را به درستی تشخیص دهد. اگر صحبت از گام دوم انقلاب می‌شود باید در چنین موضوعاتی نسبت خود را با آن تعریف کنیم. باید ببینیم ما امروز نسبت به روند حرکت انقلاب چه نقشی باید ایفا کنیم؟

وی تاکید کرد: این نگاهی که می‌گوییم می‌خواهیم نسبت به روند انقلاب دغدغه‌مند شویم و یا این بحثی که تحت عنوان دولت در سایه مطرح می‌شود یک تشکیلات نیست بلکه یک گفتمان است؛ یعنی ما باید سایه به سایه روند تحولات کشور را دنبال کنیم. دانشگاه‌ها حتما باید به شکل مناسبی این روند را تعقیب و تحقیق مسائل انقلاب دنبال شود.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: اگر کار خوبی در حال صورت گرفتن است باید کمک کرد و اگر کاری نادرست در حال انجام است، باز هم باید در تصحیح کمک کنند. دانشگاه این کار را می‌تواند انجام دهد. باید نسبت رشته‌های دانشگاهی را با آنچه در کشور است، ربط داد.

جلیلی گفت: اگر انقلاب ما موفقیت‌هایی داشته که موجب اعجاب جهانیان شده، یکی از آن عوامل انقلاب این بود که مردمی یک اندیشه و حرکت را باور داشتند و فرزندان خود را در این راه دادند و این امر آن موفقیت‌ها را شمال داده است. تلاش دشمن است که این باور را از مردم بگیرد.

وی با اشاره به اقدامات دشمنان علیه ملت ایران، گفت: پیوستگی مردم و حکومت ناشی از این باور بوده و لذاست که آن‌ها دارند روی این مساله کار می‌کنند. دانشگاه‌ها در این میان می‌توانند خیلی موثر باشند. اگر تجویزهای صحیح را بتوانیم ارائه دهیم، شاید کمتر تشکلی بتواند این نقش را ایفا کند.

جلیلی افزود: امروز برخی از تحلیل‌ها از تحریم‌های فلج‌کننده بدتر است. ما باید هم تحلیل صحیح داشته باشیم و هم باید بتوانیم تصویر صحیح را ارائه دهیم. نسبت به روند آنچه در انقلاب و کشور می‌گذرد نباید بی‌تفاوت بود. ما شاید نتوانیم در همه عرصه‌ها نقش آفرینی داشته باشیم اما نقش باید به درستی و در زمان خود ایفا شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: بیش از سی سال از پایان دفاع مقدس می‌گذرد. آنها امروز می‌گویند به دنبال جنگ نظامی نیستند چون مردم مقاومتی در هشت سال دفاع مقدس از خود نشان داد که جرائت نمی‌کنند به مرزهای ما نزدیک شوند. این الگو باید در سایر عرصه‌ها هم تکرار شود. اگر آن اقدام در عرصه اقتصاد هم صورت بگیرد از جنگ اقتصادی هم ناامید خواهند شد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آن‌ها طی دو هفته گذشته می‌گویند ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم و حاضر به گفت‌وگو هستیم. اگر این دو را بخواهیم انتزاعی ببینیم، اینطور می‌شود که بله به دنبال گفت‌وگو است. اما کسی که یک ملت را رسما در رسانه‌ها تروریست می‌داند و بیان می‌کند راهبرد ما فشار حداکثری است و می‌خواهیم تحریم‌های بی‌سابقه را اعمال کنیم آیا این جنگ نیست؟ این فشار یک نقطه حداکثری دارد و دیگر بیش از آن نمی‌تواند کاری انجام دهد و بعدش می‌گوید به دنبال جنگ نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: این‌ها رفتار جنگی است و نباید بدون هزینه باقی بماند. ملت ما هر تحریم او را یک رفتار جنگی تلقی می‌کند. ما امروز در افکار عمومی و مسائل کشور باید بتوانیم آنچه می‌گذرد را دقیق تحلیل کنیم و به جامعه منتقل کنیم. دشمن امروز آنچه در توان داشته را اعلام و اعمال کرده و آنچه را که نمی‌تواند انجام دهد بیان می‌کند که من به دنبال این مسائل نیستم.

جلیلی گفت: امروز آن حرکتی که مردم ما در این چهل سال نشان دادند، اینگونه نیست که این تابعی باشد که او چه می‌خواهد. ملت ما می گوید من از حق خودم در عرصه‌های مختلف دفاع می‌کنم. اگر این بسیج و تشکل مبارک هم بتواند به موقع و درست عمل کند، انشاالله موفقیت‌های بیشتری در انقلاب خواهیم داشت.

جلیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر