کد خبر: 765295 A

فرمانده سابق نیروی دریایی انگلستان:

فرمانده سابق نیروی دریایی انگلستان با تاکید بر عدم تمایل ترامپ برای آغاز جنگ با ایران گفت: در کنار ترامپ افرادی هستند که او را به جنگ با ایران تحریک می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از دیلی استار، «اَلِن ویلیام جان وست»، فرمانده سابق  نیروی دریایی انگلستان در مورد جنگ و درگیری نظامی میان ایران و آمریکا گفت: من فکر می‌کنم ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست اما افرادی در کنار او هستند که او را تحریک به آغاز جنگ با ایران می‌کنند. جان بولتون یکی از همان افراد است. آنها فکر می‌کنند با درگیری نظامی همه چیز درست می‌شود، حاکمیت عوض می‌شود اما آنها کاملا اشتباه می‌کنند.

وی هم چنین افزود: این موضوع خطرناک و کاملا اشتباه است که می‌گویند در جنگ با ایران همه چیز خوب پیش خواهد رفت. فکر می‌کنند به راحتی جنگ تمام می‌شود و حاکمیت عوض می‌‌شود. این مشکل واقعی است و این احمق‌هایی که می‌گویند بیایید با ایران بجنگیم، هیچ چیزی درباره جنگ‌ها نمی‌دانند. آنها نمی‌دانند که ایران قدرتمند است و برای حمله به ایران به یک میلیون سرباز نظامی نیاز است.

وست هم چنین در مورد قدرت ایران خاطرنشان کرد: ایران یک کشور قدرتمند است و در صورت جنگ آرام نمی‌نشیند و مزاحمت‌های زیادی برای آمریکا ایجاد می‌کنند. بنابراین بسیار احمقانه است اگر  آمریکا تصور کند چنین جنگی یک جنگ کوتاه‌مدت و آسان خواهد بود چرا که چنین چیزی نخواهد بود.

این مقام انگلیسی در ادامه افزود: درصورت جنگ ما هم باید خود را برای حملات احتمالی ایران آماده کنیم. نیروهای ما با آمریکایی‌ها بسیار با هم در تعامل هستند و ایرانی‌ها می‌توانند فرض کنند که ما هم درصورت حمله به ایران در این اتفاق نقش داریم. بنابراین انگلستان باید برای دفاع از خود آماده باشد.

وی هم چنین در پایان از کشورهای غربی خواست تمام تلاش خود را به کار ببندند تا ایران را به میز مذاکره برگردانند.

ایران ایران و آمریکا جنگ ل نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر