کد خبر: 764881 A

علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایلنا:

یک وکیل دادگستری گفت: از آقای رئیسی خواستاریم که مساله وکلای تبصره ماده ۴۸ و ایجاد محدودیت در حق انتخاب وکیل را که هم صریحا خلاف قانون اساسی و حقوق و آزادی های اساسی است و هم موجب انحصار خواهد شد را حل و فصل نمایند.

محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به پرونده پدیده که در دادسرای مشهد در حال بررسی است، اظهار داشت: در پرونده پدیده، با اجازه مقام‌های قضایی، بنده و آقای ابوالمعالی وکالت تعداد زیادی از سهامداران پدیده که قصد داشتند به عنوان شاکی و با شکایت از مرتکبین تضییع حق در دادگاه شرکت کنند را برعهده گرفتیم.

این وکیل دادگستری ادامه داد: متاسفانه بعد از پذیرش وکالت و یک جلسه حضور، امروز یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت از ورود ما به دادگاه جلوگیری شد و دلیل این ممانعت را این موضوع اعلام کردند که من و آقای ابوالمعالی جزو وکلای موضوع تبصره ماده ۴۸ نیستیم.

علیزاده طباطبایی تصریح کرد: با احترام به تصمیم مقام‌های قضایی، از آقای رییسی خواستاریم که مساله وکلای تبصره ماده ۴۸ و ایجاد محدودیت در حق انتخاب وکیل را که هم صریحا خلاف قانون اساسی و حقوق و آزادی‌های اساسی است و هم موجب انحصار خواهد شد، حل و فصل کنند. بدیهی است که لازم است نمایندگان مجلس هم این حق اساسی تعطیل شده را احیا نمایند.

محمود علیزاده طباطبایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر