کد خبر: 763571 A

اعضای کنگره آمریکا اعلام کردند که ترامپ آنها را در جریان تحولات و تصمیمات مربوط به ایران نمی‌گذارد و آنها مایلند تا در نشست‌های محرمانه اطلاعاتی در مورد تهدیدهای خارجی و تصمیم‌های دولت ترامپ نسبت به ایران حضور داشته باشند

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، تعداد زیادی از نمایندگان کنگره اعلام کردند که ترامپ آنها را در جریان تحولات و تصمیمات مربوط به ایران نمی‌گذارد و آنها مایلند تا در نشست‌های محرمانه اطلاعاتی در مورد تهدیدهای خارجی و تصمیم‌های دولت ترامپ نسبت به ایران حضور داشته باشند. دولت‌های قبلی آمریکا به طور مرتب کنگره را در جریان تصمیم‌های مهم خود در زمینه امنیت ملی قرار می‌دادند. این در حالی است که گویا در دولت ترامپ، کنگره در جریان بسیاری از امور قرار نمی‌گیرد.

«لیندسی گراهام»، سناتور جمهوری‌خواه در این زمینه گفت: «به نظرم همه ما نمایندگان را اینجا در طرف تاریک ماجرا نگه داشته‌اند. امیدوارم در مورد وضعیت حاضر به ما هم اطلاعاتی داده شود.»

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات هم در این باره گفت: ما خواهان آن هستیم  که جلسه‌ای با حضور تمام اعضای کنگره برای اطلاع‌رسانی در این زمینه برگزار شود.

«باب منندز» عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا هم در این مورد گفت: ما از وزارت خارجه آمریکا خواسته‌ایم که جلساتی برای آگاه کردن اعضای کنگره در خصوص مواضع ترامپ در خصوص ایران برگزار شود.

ایران دولت رئیس مجلس کنگره آمریکا وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر