کد خبر: 763282 A

بطحایی:

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما اگر مستحضر به نظرات نمایندگان نباشیم نمی‌توانیم کار آموزش و پرورش را جلو ببریم بلکه باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم اما همکار محترم بنده جایشان عوض شده و به جای دیگری رفته‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی وقفچی نماینده مردم زنجان در جلسه نوبت عصر امروز مجلس سوال خود در مورد دلایل عزل و نصب‌های مدیران در آموزش و پرورش به خصوص آموزش و پرورش زنجان را از سیدمحمد بطحایی مطرح کرد.

بطحایی در پاسخ به سوال وقفچی گفت: ما به دلیل اینکه بتوانیم انتصابات خود را مبتنی بر روال مشخص جلو ببریم شرایط احرازی را تعیین کردیم و بر اساس آن جلو می‌رویم که این شرایط چارچوب کار ما را مشخص می‌کند.

وی تاکید کرد: در این شرایط مدارک، سابقه کار و ضوابط متعددی مورد نظر است و کاندیداها بر این اساس بررسی می‌شوند. ما در فرآیند انتخاب و انتصاب رزومه افراد را بررسی می‌کنیم و مقبولیت منطقه‌ای را ارزیابی می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای این کار با مجمع نمایندگان استان صحبت می‌شود و پس از انجام انتصاب، گروهی وظیفه نظارت بر این اشخاص را بر عهده می‌گیرند و نتایج ارزیابی‌های خود را به بنده اعلام می‌کنند اما وقتی به جایی می‌رسیم که آن فرد باید جابجا شود، این کار را می‌کنیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: در مورد استان زنجان با همکار خود جلسات مختلفی داشتیم اما بحث جابجایی کاری نیست که یک هفته‌ای انجام شود. ما در آن جلسات مسائل و اشکالات را به ایشان گفتیم اما بالاخره به این نتیجه رسیدیم که باید تغییر انجام شود و با نمایندگان استان هم برای این کار هماهنگی صورت گرفت.

بطحایی گفت: ما اگر مستحضر به نظرات نمایندگان نباشیم نمی‌توانیم کار آموزش و پرورش را جلو ببریم بلکه باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم اما همکار محترم بنده جایشان عوض شده و به جای دیگری رفته‌اند.

وی افزود: آموزش و پرورش ۶۰۰ هزار کلاس درس و ۱۱۰ هزار مدرسه دارد. اگر این فرآیندهای مشخص طی نشود برای آموزش و پرورش که هر روز یک مسئله دارد، نمی‌توانیم کارش را پیش ببریم.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر