کد خبر: 763151 A

امیر دریادار خانزادی:

آیین تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید منطقه دوم دریای ولایت نیروی دریایی ارتش با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مسئولین لشکری و کشوری در جاسک برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حسین خانزادی در آئین تکریم و معارفه فرمانده منطقه دوم دریایی در جمع مسئولین کشوری و لشگری شهرستان جاسک گفت: در سایه امنیت است که کشور ما به پیشرفت، رشد و توسعه دست پیدا کرده و شکوفایی امروز ایران اسلامی در سایه امنیت است و در نبود این امر مهم هیچ یک از این مولفه ها به درستی به انجام نمی‌رسید.

 وی در ادامه افزود :جمهوری اسلامی ایران یک کشور دریایی و برخوردار از مرزهای دریایی وسیع است که حفظ و حراست آن بر عهده ی نیروهای مسلح و در راس آن نیروی دریایی ایران است و این را دشمن بداند تا زمانی که غیور مردان نیروی دریایی ارتش از این مرز و بوم دفاع می کنند دشمن حتی جرات نگاه گستاخانه نمی تواند داشته باشد.   

امیر دریادار خانزادی گفت:دریا بارها فرصت‌های کلانی را در اختیار کشور  ما گذاشته است و دریا فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با دوستان است. امنیت در دریا موضوع اصلی یک کشور است و نیروی دریایی یکی از شاخص ترین بخش‌ها در برقراری امنیت یک کشور است .

 وی در ادامه ضمن اشاره به گام دوم انقلاب افزود : گام دوم گامی اصلی برای تمدن سازی و شکل گیری  تمدن جمهوری اسلامی ایران است  که با همت جوانان این امر محقق می شود.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به دیدار اخیر خود با فرماندهی کل قوا بیان کرد: رهبری در مبحث  احیای نیروی دریایی فرمودند که دو مقوله ساخت و ساز و زیر ساخت و  نیروی انسانی را باید در راس امور خود قرار دهید.

 وی گفت : یکی از وظایف نیروی دریایی در منطقه برقراری امنیت است تا ظرفیت تمدنی منطقه به ویژه سواحل مکران به منصه ظهور برسد و احداث فرودگاه و بیمارستان شهرستان جاسک که در حال احداث است از گام های بلند نیروی دریایی در توسعه سواحل مکران تلفی می شود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم امیر دریادار دکتر حسین خانزادی  از زحمات امیر دریادار دوم رضا عباسی تقدیر و  ناخدایکم کوروش محرابی به عنوان فرمانده جدید منطقه دوم دریایی ولایت معرفی شد.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش امیر دریادار حسین خانزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر