کد خبر: 762762 A

رئیس کل دادگستری استان یزد خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در سال گذشته، با همکاری و مشارکت خیرین، ۱۸۲ نفر از محکومین مالی از بند زندان رهائی یافتند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد در جشن گلریزان ستاد دیه استان یزد گفت: در سال گذشته، با همکاری و مشارکت خیرین، ۱۸۲ نفر از محکومین مالی از بند زندان رهائی یافتند.

وی اظهار داشت: مبلغ بدهی این افراد بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان بود، که با تلاشی که در ستاد دیه صورت گرفت، ۳۵ میلیارد تومان، رضایت شکات اخذ شد و با ۵ میلیارد تومان این افراد از بند رهائی یافته اند.

رئیس کل دادگستری استان یزد بیان داشت: در سال جاری ۱۲ نفر زندانی مرتبط با پرداخت دیه، ۱۱۵ نفر در رابطه با چک برگشتی و مرتبط با نوسانات اقتصادی و ۹۳ نفر نیز مرتبط با بدهی‌های مهریه و نفقه می‌باشند که باید تلاش شود مقدمات فراهم نمودن مبالغ بدهی و همچنین اخذ رضایت شکات تا آزادی تمامی مددجویان جرائم غیر عمد انجام پذیرد.

حبیبی همت خیران یزدی و روحیه گذشت و ایثار را در استان قابل تحسین ارزیابی کرد و ابراز داشت: در سال گذشته تنها یک نفر به تنهائی با پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان مقدمات آزادی ۲۴ نفر را به صورت یکجا فراهم کرد و حتی اجازه نداد که نامی از او برده شود.

وی ماه رمضان را ماه حلاوت و شیرینی بندگی ذکر کرد و افزود: در یک حُسن سلیقه بسیار زیبا در یک جشن معنوی، فرصتی برای گره گشائی از خلق و گلریزان فراهم می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان یزدخاطر نشان کرد: از ماه رمضان به عنوان ماه غفران الهی یاد می‌شود، اما باید وسیله غفران را خود بندگان فراهم نمایند که کمک به آزادی مددجویان جرائم غیرعمد خود، یکی از این فرصت هاست.

حبیبی با اشاره به حدیثی از امام رضا علیه السلام، گفت: بر اساس روایتی از امام رضا علیه السلام که مستند از لسان نبی اکرم اسلام رسیده است، خواب و نفس در ماه رمضان ثواب تسبیح دارد و قرائت یک آیه از قران ثواب یک ختم قران در ماه‌های عادی تعلق می‌گیرد، لذا توصیه موکد اساتید اخلاق به دستگیری از واماندگان و افتادگان و نیازمندان است که این کار در ماه رمضان از اجر و پاداش مضاعف برخوردار است.

رئیس کل دادگستری استان یزد، فرهنگ نوع دوستی و کمک به هم نوع را از جمله فرهنگ‌های متعالی در کشور دانست و گفت: این فرهنگ و تفکر متعالی که همواره کمک به هم نوع را مدنظر دارد، خصلتی است که امروزه در بسیاری از کشور‌ها مرده است و برخی نیز بسیار تلاش می‌کنند تا کشور ما را هم به همان وضعیت دچار کنند.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور استاندار یزد و تعدادی از مدیران استانی و خیرین برگزار شد مبلغ حدود دو میلیارد و هشتصد میلیون ریال به صورت نقد و تعهد جمع آوری شد.

رئیس کل دادگستری استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر