کد خبر: 762679 A

حجت‌الاسلام محمد‌حسنی:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به آرایش نظامی دشمن در برابر نظام جمهوری اسلامی گفت: بر تمامی آحاد مردم بالاخص نیروهای مسلح واجب است تا با وحدت و همدلی به مقابله با تهدیدات دشمنان بپردازند، چرا که اتحاد رمز پیروزی بر دشمنان است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی با حضور در جمع فرماندهان و کارکنان پایور و بازنشسته اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، با تاکید بر لزوم مدیریت پویا در فعالیت‌های فرهنگی، گفت: یکی از لازمه‌های مدیریت پویا، اشراف بر امور در تمام سطوح است. یک مدیر فرهنگی باید بداند که چگونه می‌تواند با داشته‌هایش بیشترین بهره‌وری را کسب کند و در این راه باید نیروی انسانی زبده و کارآمد را بکار گیرد و از روحیات، استعدادها و ظرفیت‌های آنان دائماً آگاه باشد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش استفاده از تجارب پیشکسوتان را از واجبات در پیشبرد امور عنوان کرد و افزود: استفاده از کارکنان بازنشسته و پیشکسوت در حکم بازوان مشورتی نه تنها باعث تسریع در رسیدن به اهداف سازمان می شود بلکه مانع از رویداد مشکلات و معضلات احتمالی در اجرای برنامه‌ها خواهد بود چون استفاده از تجارب سایرین است که مانع از رخداد دوباره اشتباهات خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در ارتش تکریم ارباب رجوع در هر زمان و هر مکان با هر جایگاه را از دیگر وظایف دست‌اندرکاران برشمرد و گفت: در روایتی از رسول اکرم (ص) است که اربابان رجوع را در حُکم فرستادگان خدا می پندارند که این موضوع نشان از اهمیت تکریم مراجعان دارد. بر مسئولین امر فرض است که با شایستگی و احترام دوچندان گره از کار مراجعان باز کرده و در خدمتگزاری به آنان منّت و خسّت به خرج ندهند.

وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ قناعت و دوری از اسراف و تبذیر، خاطرنشان کرد: سرمایه‌های مادی و معنوی، امانتی در دستان ماست که باید در بهره‌برداری و استفاده از آن‌ها، نهایت دقت و حراست را مراعات کنیم چون در فردای قیامت باید پاسخگوی استفاده نادرست یا در بدترین شرایط عدم استفاده از امکانات و نعمات الهی، باشیم.

حجت السلام و المسلمین محمدحسنی طرح‌های فرهنگی مصباح، اهتمام ویژه به رشته‌های مختلف قرآنی، توجه خاص به جشنواره حدیث، اهمیت و رسیدگی به امور سربازان وظیفه، حمایت از کانون‌های بسیج و ترویج سبک زندگی شهداء و ایثارگران از جمله اولویت‌های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش دانست و تصریح کرد: این طرح‌ها باید در دستور کار ادارات تابعه قرار گیرد و از هیچ تلاشی در جهت نیل به این اهداف دریغ نشود.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به آرایش جنگی و اتحاد تمام دشمنان علیه جمهوری اسلامی گفت: امروز شاهد آن هستیم که جبهه کفر با تمام قوا و ظرفیت هایش به میدان مصاف با نظام مقدس جمهوری اسلامی آمده است. بر تمامی آحاد جامعه بالاخص نیروهای مسلح واجب است تا با وحدت و همدلی به مقابله با تهدیدات دشمنان بپردازیم و به پیروزی برسیم و هر ندای اختلاف و تشتت را برآمده از حنجره دشمنان دانسته و در نطفه خفه کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان، خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) خواهد بود و بر امثال ما کارکنان عقیدتی سیاسی فرض است تا با تلاشی مضاعف، زمینه ساز تعجیل در فرج حضرتش باشیم چون این انقلاب امانتی از سوی شهدا و امام شهدا(ره) به ماست و حداقل انتظار این است که ان شالله وارثی شایسته و نیک در پاسداری از این امانت الهی و مقدس باشیم.

 

اتحاد رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش حجت الاسلام عباس محمدحسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر