کد خبر: 762283 A

بادامچیان:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت با هدایت ۱,۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت تولید می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به تحریم‌های آمریکا باشد.

به گزارش ایلنا، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب متبوعش، گفت: مهلت ۶۰ روزه به غرب مبنی بر عقلانیت است و برای اجرای تعهدات غرب از طرف اروپاست تا آنها به تعهدات خود عمل کنند و اگر عمل نکردند هم چنانکه در طی ۲ سال گذشته به آن عمل نکردند پس از ۶۰ روز ایران بر طبق مفاد برجام و بند ۲۶ آن هیچ تعهدی نسبت به برجام نخواهد داشت، زیرا آمریکا تعهدات خود را زیر پا گذاشته و اروپا هم از آمریکا دنباله روی کرده است و یک سال هم کافی است که دیگر ایران معطل حرف‌های بدون عمل اروپا نشود.

وی گفت: ملت ایران همیشه در صحنه حضور داشتند و توطئه‌هایی که از طرف آمریکا است را بی پاسخ نگذاشتند به همین جهت دولت باید بداند با پشتیبانی ملت، گام‌های بعدی را بلندتر بردارد تا حق مسلم ایران در دستیابی به فناوری نوین هسته‌ای محفوظ بماند.

دبیر کل حزب موتلفه تأکید کرد: ما باید این اقدامات را همان دو سال پیش باید انجام می‌دادیم اما حالا حجت بر آمریکا و اروپا تمام شده است.

بادامچیان با اشاره به واکنش ترامپ تصریح کرد: ترامپ راه بی بازگشتی را با هدایت صهیونیست‌ها و منافقین طی می‌کند که هزینه‌های آن به مراتب برای ملت آمریکا بیش از هزینه‌های دولت‌های اوباما و بوش است.

وی با بیان اینکه او به زودی متوجه خواهد شد سیاست برای خود قوانینی دارد و تجارت هم اصول و آداب خاص خود را دارد، افزود: خزانه داری کل آمریکا هزینه فایده حماقت ترامپ را می‌تواند با عدد و رقم درشت اعلام کند.

دبیرکل حزب موتلفه با تجلیل از مواضع روسیه و چین درباره اقدام ایران اظهار داشت: ما دو قدرت بزرگ هسته‌ای را در کنار خود داریم که با توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران همراهی ندارند.

بادامچیان گفت: ما روابط راهبردی با روسیه و چین و هند را مورد تأکید قرار می‌دهیم و انتظار داریم وزارت خارجه ارزش چنین روابطی را با نظر مساعد ارتقا بخشید و در تحکیم آن بکوشد. آمریکا فاقد همراهی جامعه جهانی در توطئه‌های ضد ایران است.

وی تاکید کرد: واشنگتن محور شرارت در جهان است و عقلای بین‌المللی، و دولت‌های مستقل با شرارت‌ها همراهی نمی‌کنند.

دبیر کل حزب موتلفه با اشاره به شعار سال ۹۸ مبنی بر «رونق تولید»، گفت: رویکرد جدید ایران در حفظ استقلال علمی و اقتصادی خود در پاسخ به شرارت‌های دشمن یک فرصت است، این فرصت عظیم با آغاز پر آبی و تر آبی که در پیش داریم خود را در میزان تولید ناخالص ملی نشان خواهد داد.

بادامچیان گفت: اگر دولت با ملت و کارآفرینان همراهی کند، با آهنگ اقتصاد مقاومتی ما از این مرحله به سلامت عبور خواهیم کرد و گام‌های بزرگی به سمت خودکفایی و استقلال اقتصادی برخواهیم داشت.

وی افزود: دولت با هدایت ۱,۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به سمت تولید می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به تحریم‌های آمریکا باشد.

دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به اعلام رسمی میزان تورم از سوی بانک مرکزی گفت: رئیس جمهور باید برای پاسخ به مطالبات مردم و نیز وعده‌هایی که برای کنترل نرخ تورم و خروج از رکود داده، فکری بکند. فقط یک اراده کار جهادی لازم است که مدیران دولتی می‌توانند به وعده‌هایی که رئیس جمهور داده عمل کنند.

بادامچیان با بیان اینکه نباید بازار به این میزان دچار سیاست‌های غلط باشد، گفت: دولت باید نظارت کند و جلوی حرص و طمع سو استفاده کنندگان بایستد و از منافع مصرف کننده حمایت کند.

وی در خصوص طرح مسائل مهم مربوط به وظایف حوزه‌های علمیه در دیدار طلاب با رهبر انقلاب گفت: واقعیت این است که حوزه‌های علمیه وظیفه مهمی در تعمیق معارف اسلامی در جامعه ایران دارند. این تلاش صادقانه خود را در متن زندگی مردم نشان داده است.

دبیر کل حزب موتلفه افزود: ما باید به سمت تشکیل دولت اسلامی برویم تا این دولت بتواند جامعه نمونه اسلامی را تحقق بخشد و حوزه‌ها در این باره مسئولیت سنگینی برعهده دارند.

بادامچیان در پاسخ به سوالی در مورد تسلیم ۲۴ ساعته رژیم صهیونیستی در نبرد اخیر غزه گفت: در ۲۴ ساعت اول، موشک باران سرزمین‌های اشغالی صهیونیست‌ها دست به دامان مصر شدند تا جلوی ادامه نبرد را بگیرند.

وی اضافه کرد: حماس به نبرد ادامه داد و حاضر به پذیرش آتش بس نبود تا سرانجام رژیم صهیونیستی همه درخواست‌های حماس را پذیرفت، این رکورد ۲۴ ساعته در نبردهای بین حماس و رژیم صهیونیستی واقعاً یک پیروزی شگرف است.

دبیرکل حزب موتلفه تاکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی حرفی برای مقابله با مقاومت ندارند و آنها به این نتیجه رسیده‌اند که ماجراجویی نظامی در منطقه به نفع آنها نیست.

بادامچیان با اشاره به اوضاعِ یمن، گفت: سعودی‌ها در جبهه یمن هم شکست قطعی خوردند و می‌دانند که کاری از آمریکا و رژیم صهیونیستی بر نمی‌آید.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی در مورد بی سر و سامانی فضای مجازی گفت: دولت نسبت به صیانت از سرمایه اجتماعی، بسیج افکار عمومی برای تحقق پروژه‌های ملی و شکل‌دهی به فضای مجازی کوتاهی‌هایی دارد که باید اقدام جدی در این رابطه را به ملت نشان دهد.

دبیر کل حزب موتلفه تأکید کرد: ما باید به سمت یک فضای مجازی ایمن و پاک برویم و به این نابسامانی پایان دهیم؛ مراجع عظام تقلید بارها به دولت تذکر دادند ولی متأسفانه دولت توجهی نمی‌کند.

بادامچیان در پایان گفت: هرچند اقدام و برخورد خوبی از سوی مسئولین آموزش و پرورش انجام شده، اما باید دید چه کسانی تا این حد جسور شده‌اند که در سالروز شهادت استاد مطهری دست به این تحرکات زشت می‌زنند.

بادامچیان حزب موتلفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر