کد خبر: 761876 A

رئیس کل دادگستری گلستان مطرح کرد؛

رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه از تشکیل کارگروهی برای شناسایی گلوگاه‌های فساد در ادارات استان خبر داد و گفت : این کارگروه ذیل شورای قضایی استان فعالیت می کند و وظیفه آن اعلام اولویت های برخورد با فساد و ارائه راهکارهای عملی برای پیشگیری از بروز فساد است .

به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان با تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی با فساد گفت : کسانی که فساد آنان محرز و در دادگاه ثابت شود از طریق رسانه ها به مردم معرفی می شوند .

هاشمیان در ادامه سخنان خود برای مدیرانی که نظارت بر زیرمجموعه خود را جدی نمی گیرند هم خط و نشان کشید و گفت :  بر اساس قانون مجازات اسلامی مدیرانی که از فساد زیرمجموعه خود مطلع باشند اما با آن برخورد نکنند و یا به دستگاه قضایی گزارش ندهند در فساد آنان شریکند و با آنان نیز برخورد می شود .

رئیس شورای قضایی استان ادامه داد : مدیران وظیفه ی حاکمیتی دارند و نباید در شناسایی و برخورد با متخلفین منتظر دستگاه های نظارتی بمانند .

هاشمیان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رونق تولید گفت: فعالان اقتصادی در مراجعه به دستگاه قضایی می گویند  کارشناسان برخی دستگاه ها به جای آن که حامی تولید باشند به عنوان سد عمل می کنند که این یکی از مصادیق فساد است .

این مقام ارشد قضایی استان گفت : مدیران باید با کارشناسانی که در مسیر تولید کارشکنی می کنند برخورد کنند و اگر برای برخورد با مشکل مواجهند اطلاعات را به دادگستری ارائه دهند تا از طریق قضایی ورود کنیم .

نشست های ماهانه شورای قضایی استان با هدف افزایش انسجام دستگاه های تابعه قوه قضاییه در استان و استفاده از ظرفیت های این دستگاه ها برای ارائه خدمات بهتر به مردم برگزار می شود .

شورای قضایی با ریاست دادگستری و عضویت اداره کل های پزشکی قانونی ، تعزیرات حکومتی ، ثبت اسناد و املاک ، بازرسی ، زندان ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح  برگزار می شود.

هادی هاشمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر