کد خبر: 761859 A

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان امروز در جلسه شورای قضایی استان گفت : وقتی علیرغم برخورد ها همچنان با مواردی مانند اختلاس مواجهیم یعنی روش ها و فرایندهایی که در اداره ها وجود دارد منجر به فساد می شود .

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: اختلاس در گذشته وجود داشت و الان هم وجود دارد و تنها تفاوت در رقم اختلاس است ، پس فقط برخورد قضایی راه چاره نیست و باید گلوگاه ها و روش هایی که بستر برای فساد فراهم می کند اصلاح شود.

سیدحسینی افزود : برخی از اداره ها و سازمان ها به خاطر ماهیت کاری که انجام می دهند بیشتر در معرض فساد هستند و باید روی آن ها بیشتر تمرکز کنیم .

وی در ادامه گفت : گزارش های مردمی  یکی از مواردیست که در این بخش باید به صورت جدی به آن توجه شود زیرا تجربه ما در این مدت نشان داده است بیشتر این گزارش ها پس از بررسی، درست از آب درآمده است.

دادستان مرکز استان از عملکرد بانک ها هم انتقاد کرد و گفت : برخی قراردادهایی که با مشتریان بسته می شود با بخشنامه های بانک مرکزی و قانون مغایر است و به همین علت تا کنون برای چند بانک در استان پرونده تشکیل داده ایم .

سیدحسینی هم بر تشکیل کارگروهی ویژه برای مبارزه با فساد در استان تاکید کرد و گفت : تشکیل این کارگروه می تواند به شناسایی گلوگاه ها و ساختارهایی که بستر را برای بروز فساد فراهم می کند کمک کند .

بانک متخلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر