کد خبر: 761251 A

قدرتی:

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال گذشته با کمک خیرین ۲۸۱ نفر از زندان آزاد شدند که این افراد محکومین جرایم مالی غیر عمد بودند و امسال هم قرار است ۳۰۸ نفر از زندان های استان آزاد شوند که محکومان مالی و دیه و مهریه هستند که ۴۱ میلیارد تومان بدهی دارند.

به گزارش ایلنا،‌ حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد قزوین گفت: ثمرات احسان و کار نیک در جامعه بسیار فراوان است و خیرین با کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سعادت دنیا و آخرت را برای خود تضمین کرده و با احسان خود سنتی حسنه و نیک را در جامعه ثبت می کنند و مقدمات کار خیر نیز در حوزه های مختلف در کشور مهیا است.

این مقام ارشد قضایی استان بیان داشت: برخی افراد در اثر غفلت، حادثه، ناآگاهی و ناخواسته دچار مشکل شده اند و به زندان افتاده اند و ما باید به این باور برسیم که زندان جای مناسبی برای اصلاح این افراد نیست و باید در کنار جامعه و خانواده اصلاح شوند و باید همه کمک کنیم موجبات آزادی این افراد فراهم شود و کمک های شما صرف آزادی مجرمین خشن و کسانی که به عمد مرتکب جرمی می شوند، نخواهد شد.

رییس کل دادگستری قزوین در ادامه افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنی است تا هم از فیوضات الهی این ماه بهرمند شویم و هم با کار خیر و با کمک های مالی خود موجبات آزادی تعدادی محکوم مالی و محکوم جرائم غیر عمد را فراهم نماییم تا هم رضایت الهی جلب شود و هم از اجر و پاداش خداوند بهرمند شویم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: به لطف الهی همه ساله جشن گلریزان پرشورتر و با حضور خیرین بیشتری برگزار می‌شود و این استقبال موجب تداوم برگزاری این جشن‌ها در استان شده است.

وی افزود: در سال گذشته با کمک خیرین ۲۸۱ نفر از زندان آزاد شدند که این افراد محکومین جرایم مالی غیر عمد بودند و امسال هم قرار است ۳۰۸ نفر از زندان های استان آزاد شوند که محکومان مالی و دیه و مهریه هستند که ۴۱ میلیارد تومان بدهی دارند.

این مقام قضایی استان اظهار داشت: محکومان مالی در سال گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی داشتند که با کمک‌های خیرین، بخشش طلبکاران و کمک ستاد دیه این افراد از زندان آزاد شدند.

رییس شورای مسئولان قضایی استان خاطرنشان کرد: طلبکاران و شاکیان در سال گذشته بیش از ۴۱ میلیارد تومان از طلب خود را بخشیدن و ما هم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه را متقبل شدیم و همه به میدان آمدند تا ۲۸۱ نفر از زندان آزاد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی بیان داشت: امسال تلاشمان بر این است که بتوانیم ۱۰ جشن گلریزان در سطح شهرستان ها و چند بخش استان برگزار نماییم تا با کمک های بیشتر خیرین مقدمات و موجبات آزادی زندانیان را فراهم نماییم.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: از همه خیرین و مردم شریف قزوین دعوت می‌کنیم در طول سال به ستاد دیه کمک کنند تا در ایام سال بتوانیم به تدریج افراد بیشتری را از بند آزاد کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: از خیرین انتظار داریم با این کمک‌ها به عمر و مال خود برکت دهند و برای والدین و درگذشتگان خود نیز رحمت و مغفرت را هدیه کنند و با این صدقات جاریه در ترویج کار خیر مشارکت کنند.

 

استان قزوین دیه زندان مهریه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر