کد خبر: 761209 A

تکرار یاوه‌گویی‌های برایان هوک:

«برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در تازه‌ترین اظهاراتش به کاهش برخی تعهدات برجامی از سوی ایران واکنش نشان داد

به گزارش ایلنا به نقل از پی‌بی‌اس، «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در تازه‌ترین اظهاراتش به کاهش برخی تعهدات برجامی از سوی ایران واکنش نشان داد و در این‌باره گفت: تصمیم ایران نوعی باج‌گیری هسته‌ای است. این روشی است  که آنها طی سالهای متمادی از آن استفاده‌ کرده‌اند.  آنها همیشه کشورهای دیگر را ترسانده‌اند تا از این طریق به منافع اقتصادی دست پیدا کنند.

وی در ادامه افزود: ما خیلی خوشحالیم که خارج از توافق هسته‌‌ای با ایران هستیم و ما اکنون از آزادی عمل بسیار بیشتری برای برخورد با ایران برخورداریم.

وی در ادامه ادعاهای واهی خود گفت: ایران حامی تروریسم در جهان است ما در حال مقابله با این اقدامات هستیم و ما با خروج از برجام فشار حداکثری بر تهران خواهان تغییر رویه ایران هستیم.

نماینده دولت آمریکا در امور ایران افزود: ما اکنون حدود هزار فرد و سازمان ایرانی را به دلیل اقداماتشان در زمینه برنامه هسته‌ای، موشکی و توسعه‌طلبی منطقه‌ای تحریم کردیم.

هوک  در ادامه به شروط ۱۲ گانه درخواستی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و با تکرار برخی ادعاها گفت: هدف ما رسیدن به یک توافق تازه و بهتر و جایگزین کردن آن با توافق هسته‌ای کنونی ایران است، ما خواهان توافقی جامع  هستیم  که برنامه هسته‌ای، موشکی، توسعه‌طلبی منطقه‌ای، نقض حقوق بشر و ... را شامل شود.

ایران تروریسم دولت آمریکا نقض حقوق بشر هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر