کد خبر: 760829 A

نوبخت خبر داد؛

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همسان‌سازی را برای بازنشستگان در سال جاری انجام می‌دهیم و امیدواریم این اقدام که دولت برایش حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که افزایش حقوق کارکنان دولت در ماه جاری به طور کامل پرداخت می‌شود یا خیر، گفت: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد و دستگاه‌هایی که تعلل داشتند با بخشنامه ویژه‌ای که ابلاغ شد پرداخت را انجام دادند.

وی افزود: افزایش حقوق برای بازنشستگان و کارمندان دولت بیش از چهارصد هزار تومان برای هریک از آنان است و به همین جهت به دستگاه‌ها اعلام شد تا احکام کارگزینی خود را داشته باشند و این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت است را به خزانه واریز می‌کنیم؛ منتها مشروط بر این است که دستگاه‌ها بتوانند احکامی را که دقیقا درباره میزان این افزایش است، اعلام کنند و به ما برسانند. 

نوبخت تاکید کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان‌سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم این اقدام که دولت برایش حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

نوبخت گفت: ما هم باید پروژه‌های عمرانی را که در نظر گرفته‌ایم و در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد را انجام دهیم و هم با صرفه جویی به سمتی حرکت خواهیم کرد که تعهدات خود را نسبت به مردم و کارکنان دولت حفظ کنیم. 

وی تاکید کرد: همه ما می دانیم که الان در وضعیتی قرار داریم که یک حرف نادرست و قلدرمابانه از سوی رژیم آمریکا مطرح می‌شود و این در حالی است که ما یک ملت بزرگ هستیم و قطعا ضمن اینکه بر صلح دوستی تاکید می‌کنیم زیر بار این زور نمی رویم. ما وظیفه داریم که در دولت شرایط را برای سخت تر نشدن وضعیت مردم آماده کنیم. 

نوبخت در پایان تاکید کرد: از همکارانم در بخش نظارتی مطالبه می‌کنم که در ارتباط با حالتی که دولت ارز کالاهای اساسی را با قیمت چهار هزار و دویست تومان برای واردات عرضه می کند دیگر نباید انتظار داشته باشیم که مبانی محاسبتی قیمت ارز نیمایی یا ارز بازار آزاد باشد. پس دوستان در حوزه نظارتی باید با قدرت بیشتری عمل کنند.

سازمان برنامه و بودجه محمدباقر نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر