کد خبر: 760730 A

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام خبر داد:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر از محکومان متواری در استان با همکاری نهادهای ذیربط شناسایی شده که ۱۲۸ نفر از آنها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

به گزارش ایلنا، عبدالوهاب بخشنده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام در گفتگو با روابط عمومی دادگستری استان ایلام گفت: تاکنون ۲۰۰ نفر از محکومان متواری در استان با همکاری نهادهای ذیربط شناسایی شده که ۱۲۸ نفر از آنها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

وی افزود: سامانه (سجام) جمع آوری گزارشات مردمی در استان ایلام فعال است و مردم هر گونه مشاهده تخلف، انتقاد، پیشنهاد خود را از طریق این سامانه به اطلاع و همکاری دستگاه های اجرایی و مرتبط با موضوع منعکس و پیگیری شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اضافه کرد: در بحث مطالبه مهریه زوجین، سال گذشته ۳/۶ درصد و طلاق توافقی ۸/۲ درصد کاهش داشته است.

وی اظهارداشت: سامانه (تصمیم ) در جهت رصد دقیق آمار طلاق و غربالگری زوجین قبل از ورود به مراجع قضایی و ثبت پرونده با همکاری بهزیستی استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی «سامانه تصمیم»سازش قبل از ثبت پرونده در محاکم قضایی است گفت: هدف این سامانه بررسی مشکلات زوج ها قبل از تشکیل پرونده در دادسرا و بررسی آن توسط تیم غربالگری متشکل از روان شناس، مشاور و مددکار است.

بخشنده یادآور شد: نظارت بر اجرای درست پروژه نماد ( نظام مراقبت از دانش آموزان) با همکاری معاونت پیشگری از وقوع جرم دادگستری و آموزش و پرورش از برنامه های مهم این معاونت در سال ۹۷ است.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰ نفر از معتادان به همراه ۱۴۰ نفر از اعضای خانواده های خود در دوره های بازاجتماعی نمودن به زندگی و سبک زندگی اسلامی ایرانی در زندان دالاب ایلام برگزار شد شرکت کردند.

وی ادامه داد: ۱۸ درصد از پرونده های درخواست طلاق در مراکز مشاوره تخصصی خانواده منجر به سازش و بازگشت زوجین به زندگی شده است.

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم استان بیان داشت: سال گذشته ۳۰هزار و ۸۵۳ پرونده های حقوقی و ۴۷ هزار و ۴۲۲ پرونده کیفری جهت رسیدگی در محاکم قضایی استان تشکیل شده است.

افزایش ساعت آموزش پیش از عقد، نظارت و بازرسی از مراکز مشاور خانواده، اجرا و نظارت بر طرح پژوهشی پیشگیری از خشونت در شهرستان ملکشاهی و بررسی علل و عوامل خشونت در دانش آموزان متوسطه، برگزاری دوره های سبک زندگی اسلامی برای سربازان وظیفه در یگان های انتظامی و نظامی ، اجرای برنامه رفع نقاط حادثه خیز ، برگزاری دوره های آموزش حقوقی برای سردفتران ازدواج و طلاق، تشکیل کارگروه صیانت از منابع آب و بازدید از حوزه های آب ریز از مهمترین برنامه های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در سال ۹۷ بوده است

ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر