کد خبر: 760487 A

سوال علیرضا محجوب از رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز در صحن علنی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در ابتدا سخنگوی کمیسیون انرژی گزارش این سوال را در صحن مجلس قرائت کرد و پس از آن وزیر نیرو برای پاسخگویی به سوال در جایگاه قرار گرفت.

سوال علیرضا محجوب و سه تن از نمایندگان دیگر در رابطه با علت روشن نشدن وضعیت اپراتورهای برق با وجود توافقات قبلی بود.

رضا اردکانیان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره تامین عدالت در برخورد با مجموعه کارگران می‌دانیم که این مورد مساله‌ای قابل توجه است.

وی ادامه داد: بر مبنای قانون، سیاست‌های کلی اصل ۴۴ بهره‌برداری از پست‌های فوق توزیع از طریق شرکت‌های پیمانکار صورت می‌گرفته است اما از سال ۹۰ با توجه به توافق بین وزارت نیرو و سازمان برنامه قرارداد انجام کار معین منعقد شد.

وزیر نیرو تصریح کرد: در سال ۹۳ این گروه مطالبات خود را در راستای حقوق و مزایا مطرح کردند.

اردکانیان خاطرنشان کرد: وزارت نیرو این پیشنهاد را برای تبدیل وضعیت جهت متعادل‌سازی حقوق و مزایا به رئیس سازمان مربوطه و معاون رئیس‌جمهور منعکس کرد و در سال ۹۶ سازمان امور استخدامی کشور پست‌های لازم را به این بخش اختصاص دادند و یک شرط داشتند آن شرط مربوط به ماده ۱۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری است به این معنا که باید یک پست خالی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: این موضوع دنبال شد و من از حدود یک و نیم سال که در این مسئولیت هستم پیگیری‌های مکرری داشتم و نهایتا به اینجا رسیدیم که ما هر چند در وزارت برای تامین مالی این همسانی مشکلی نداریم اما در سطح دولت به دنبال راهکاری هستند که مجموعه افرادی که در دولت هستند و بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر هستند، چاره‌جویی کنند.

این عضو هیئت دولت دوازدهم اظهار کرد:‌ مصوبه در دستور کار دولت است و ما هم متوقف نشدیم و از سازمان امور اداری خواستیم به این دلیل که این‌ها در سامانه شناسه دارند، تبدیل وضعیت‌شان صورت بگیرد.

اردکانیان گفت: ما در وضعیتی هستیم که تا دو ماه آینده ۱۱۲۲ نفر از این همکاران مشکلاتشان حل خواهد شد. و این کار را به صورت پایلوت از یک شرکت برق منطقه ای دنبال کردیم و امیداوریم بتوانیم چاره جویی کنیم.

وی تاکید کرد: طرحی که آقای محجوب برای همسان‌سازی حقوق این حوزه مطرح کردند می‌تواند بخش مهمی از این مشکلات را حل کند.

وی افزود: درباره امنیت شغلی هم در عین حالی که این قراردادها یکساله بوده نگرانی نیست با توجه به اینکه نیازی به این همکاران است ما حتی در طول این سال‌ها یک مورد هم حذف پست نداشتیم.

اردکانیان پس از صحبت های علیرضا محجوب در پاسخ به سوالات او گفت: وزارت نیرو سعی کرده که در جهت حل این مساله که ساده هم نبوده حرکت کند در این روزها همکاران ما موفق شدند این مورد که آقای محجوب به آن اشاره کردند را در راستای ایجاد یک احساس امنیت شغلی ایجاد کند.

وزیر نیرو گفت: امیدواریم رضایت بیشتری از این حیث جلب شود امیدواری ما این است که بتوانیم این ۱۱۲۲ نفر را که مشکل دارند مساله‌شان را حل کنیم.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید یادآور شد وزارت نیرو از حیث ارائه خدمات به مردم مهم است و لازم است از تلاش نمایندگان در عرصه خدمت‌رسانی در سیل‌های اخیر در کنار وزارت نیرو تشکر کنم.

محجوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر