کد خبر: 759505 A

تقوی‌فرد خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان مازندران از صدور بیش از سه هزار رای جایگزین حبس در استان مازندران خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد سرانه ورودی پرونده به شعبات دادگاه تجدید نظر استان را ۱۶ هزار و ۷۸ ۶ فقره پرونده عنوان کرد و گفت: در سال گذشته تعداد ۶۱ هزار و ۳۷۶ فقره پرونده به شعبات دادگاه تجدید نظر استان مازندران وارد و از این تعداد ۵۹ هزار ۳۲ فقره پرونده مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین درخصوص ورودی پرونده‌های دادگاه کیفری این استان اظهار کرد: در سال گذشته دو هزار و ۳۱۱ فقره پرونده به شعبات دادگاه کیفری یک استان وارد و از این تعداد دو هزار و ۲۳۵ فقره پرونده مختومه شده است.

وی در ادامه در خصوص پرونده‌های در اجرای احکام نیز گفت: تعداد ۱۲۶ هزار و ۲۸۴ فقره پرونده در سال گذشته ورودی پرونده‌های اجرای احکام دادگستری استان مازندران بوده که از این تعداد ۱۲۳ هزار ۵۹۱ فقره مختومه شده است.

حجت الاسلام تقوی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست دستگاه قضا مبنی بر صدور آرای جایگزین حبس، اظهار کرد: در سال گذشته سه هزار و ۸۷۵ رای جایگزین حبس در استان مازندران صادر شد که الزام به خدمات عمومی رایگان، محرومیت از حقوق اجتماعی و جزای نقدی روزانه از جمله برخی موارد محکومیت‌ها بوده است. 

 

محمدعلی تقوی‌فرد رئیس کل دادگستری استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر