کد خبر: 759334 A

معاون وزیر دفاع:

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: آمریکا به هیچ قیمتی حاضر نیست دست از حمایت همه‌جانبه از رفتارهای تروریستی در منطقه و جهان بردارد.

به گزارش ایلنا، امیر محمد احدی در دیدار با رئیس ستاد نیروهای مسلح آفریقای جنوبی با بیان اینکه در سیاست خارجی و دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران کشورهای آفریقایی به‌ویژه آفریقای جنوبی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی همواره به «نلسون ماندلا» و مبارزات صلح آمیز او در مقابله با تبعیض‌نژادی با دیده تکریم و احترام می‌نگرد.

وی با قدردانی از مواضع مستقل آفریقای جنوبی در محافل بین المللی در مقابل یک‌جانبه‌گرائی و به‌ویژه رفتار قلدرمآبانه آمریکا و حمایت از کشورهای مستقل افزود: آفریقای جنوبی نشان داده است که هرگز تحت تأثیر جوسازی‌های دروغین وتبلیغاتی استکبار جهانی بویژه آمریکایی‌ها قرار نمی‌گیرد.

معاون وزیر دفاع با انتقاد از رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و مبانی حقوقی آمریکایی‌ها در سطح جهان، به دشمنی و کینه‌توزی آن‌ها علیه ملت بزرگ ایران اسلامی طی ۴۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: آمریکا در آخرین پرده دشمنی خود با ملت ایران با قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی نشان داد که به هیچ قیمتی حاضر نیست دست از حمایت همه جانبه از رفتارهای تروریستی در منطقه و جهان بردارد و بر این اساس، نام سپاه پاسداران به‌عنوان پیشروترین نیروی مبارزه با تروریستم در منطقه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

امیر احدی در این دیدار ابزار علاقه کرد تا با توسعه روابط دفاعی با کشور آفریقای جنوبی بتوانیم به یک تعامل بلندمدت و راهبردی دست یابیم.

رئیس ستاد نیروهای مسلح آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با ستایش انقلاب اسلامی ملت ایران و احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خواستار توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور شد.

 

محمد احدی معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر