کد خبر: 759284 A

حسن‌نژاد خبر داد؛

طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان با ۱۷ امضا به هیات رئیسه مجلس تقدیم و در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد حسن‌نژاد در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت: طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان به هیات رئیسه مجلس تقدم شده است.

وی با اشاره به محورهای این استیضاح گفت: یکی از وظایف وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش پاک و روحیه جوان مردی در سطح کشور است اما بررسی اتفاقات هر روزه در مسابقات ورزشی کشور و اقدامات خلاف اخلاق و قانون از جمله شرط بندی نشان از مغایرت ۱۸۰ درجه‌ای وضع موجود با رسالت ورزش و جوانان دارد.

حسن نژاد افزود:  ورزش و مسابقات ورزشی باید عامل نشاط و وحدت مردم باشد اما بررسی اتفاقات به خصوص در استادیوم‌های فوتبال نشانگر این نتیجه تلخ است که این ورزش صرفاً باعث بداخلاقی، فشار روحی و تفرقه قومی شده و وحدت ملی را مخدوش کرده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان مکلف است به صورت منصفانه و عدالت محورانه الزامات ورزشی و شادابی و سلامت جوانان کل کشور را فراهم کند اما بررسی بودجه‌ها نشان می‌دهد که حیف و میل در یک باشگاه برابر با بودجه ورزش بسیاری از استان‌های کشور است که این به معنای عدول از رسالت وزارت ورزش و جوانان است و از سوی دیگر به مسئولیت‌های مرتبط با جوانان در این وزارتخانه اهتمام جدی نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان این استیضاح ۱۷ نفر هستند، گفت: بنده طراح این استیضاح هستم و احمد بیگدلی، شهروز برزگر، شکور پورحسین، رضا کریمی، سید هادی بهادری، محسن کوهکن، سید ناصر موسوی لارگانی، محمد اسماعیل سعیدی، سید حمزه امینی، ضیا الله اعزازی، سمیه محمودی، معصومه آقاپور، محمد ابراهیم رضایی، محمد حسین فرهنگی، بیت الله عبدالهی، یعقوب شیویاری و علی جلیلی تاکنون این استیضاح را امضا کرده اند.

 

وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر