کد خبر: 759262 A

سردشتی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی مطالبه به حقی است زیرا در شرایط کنونی برنامه خاصی در این عرصه وجود ندارد اما هر روز این موضوع مطرح می شود که آئین‌نامه اجرای قانون در آینده‌ای نزدیک تدوین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد خالدی‌سردشتی در تذکر شفاهی خطاب به سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درخصوص وضعیت نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی، گفت: به طور حتم تعیین تکلیف این نیروها مطالبه به حقی است زیرا در شرایط کنونی برنامه خاصی در این عرصه وجود ندارد اما هر روز این موضوع مطرح می شود که آئین نامه اجرای قانون در آینده ای نزدیک تدوین خواهد شد.

وی افزود: در تنظیم آئین نامه مذکور نباید موضوع پرداخت مالی ملاک قرار گیرد زیرا بسیاری از نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی کار کرده اند اما هیچ پولی دریافت نکرده اند از این رو آئین نامه باید شامل افرادی باشد که در این عرصه کار کرده اند.

نماینده مردم لردگان در مجلس در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیل اخیر در بسیاری از استان ها آسیب جدی ایجاد کرده اما اقدامات حمایتی و جبرانی در حوزه کشاورزی این مناطق بعد از وقوع سیل صورت نگرفته و امروز بسیاری از کانال ها و جوی های آسیب دیده معطل باقی مانده است.

خالدی سردشتی گفت: متاسفانه حوزه میراث فرهنگی در استان کاملا خاموش و متوقف است و در ۳ سال اخیر کار خاصی در این عرصه صورت نگرفته بنابراین باید این موضوع مورد بررسی کلی و جامع قرار گیرد.

محمد خالدی سردشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر