کد خبر: 759223 A

در تذکر شفاهی مطرح شد؛

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: یک کارشناس خارجی را به کار گرفته و استخدام کرده‌اند که ماهی ۱۳۸ میلیون تومان به او حقوق می‌دهند. آیا همین رقم را هم به معلم و کارگر می‌دهید؟ چرا پول بیت‌المال را اینگونه خرج می‌کنید و چرا تصمیم گیری‌ها این‌گونه است؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در تذکر شفاهی با اشاره به شایعه افزایش قیمت بنزین گفت: افزایش قیمت بنزین غیرقانونی است چرا که باید از مسیر قانون این موضوع مصوب شده باشد ضمن اینکه این افزایش قطعاً تورم زیادی در کشور داشته و به مصلحت نیست. 

وی افزود: نحوه اعلام سهمیه‌بندی بنزین و تکذیب آن باعث از بین رفتن اعتماد عمومی شده است. 

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: وقتی آقای عراقچی اعلام می‌کند که عایدی ما از اروپا نزدیک به صفر است و آقای ظریف می‌گوید اتحادیه اروپا فقط یک درصد تعهداتش به برجام را عمل کرده است مشخص نیست به چه دلیلی در برجام باقی مانده‌ایم؟ آیا تاریخ در مورد این موضوع قضاوت روشنی از ما خواهد کرد؟

وی اظهار داشت: یک کارشناس خارجی را به کار گرفته و استخدام کرده‌اند که ماهی ۱۳۸ میلیون تومان به او حقوق می‌دهند و آیا همین رقم را هم به معلم و کارگر می‌دهید؟ چرا پول بیت المال را اینگونه خرج می‌کنید و چرا تصمیم‌گیری در مورد این افراد این گونه است؟

سلیمی افزود: در کشوری که رتبه چهارم در زمینه تربیت معلم و مهندس را در جهان دارا است آیا باید کارشناسان خارجی به کشور بیاوریم؟

وی افزود: نظارت دولت تعطیل شده و ۲۸ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در کشور به کشور بازنگشته است لذا بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صنعت باید پاسخگوی این موضوع باشند.

نماینده مردم محلات در مجلس افزود: در شرایطی که باید درد مردم را درمان کنیم عده‌ای به دنبال آن هستند که این وزارتخانه را تفکیک کرده، ادغام کرده و یا کوچک کنند در حالی که بهتر آن است به مسائل اساسی کشور توجه کرده و مشکلات را حل کرد. 

وی در پایان افزود: آقای رئیس جمهور مردم بیش از این از شما انتظار دارند. 

 

 

پول حقوق صنعت معلم وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر