کد خبر: 759114 A

دومین محموله کمک‌های چین و اتریش برای سیل‌زدگان ایران ارسال شد.

به گزارش ایلنا به نقل از میدل ایست مانیتور، ارسال کمک‌های بشردوستانه برای سیل‌زدگان ایرانی ادامه دارد. هلال احمر ایران از دریافت دومین محموله کمک‌های بشردوستانه کشورهای چین و اتریش خبر داده‌ است.

دومین محموله کمک‌های چین به سیل‌زدگان ایرانی شامل ۱۴ هزار چادر بود. این در حالی است که اولین محموله کمک‌های چین به ایران نیز شامل دو هزار و ۶۰۰ چادر بود که هفته گذشته وارد ایران شد.

علاوه بر این، دومین محموله کمک‌های اتریش نیز به ایران وارد شد. این محموله به وزن هشت هزار و ۳۶۶ کیلوگرم و شامل هزار بسته محصولات بهداشتی برای قربانیان سیل در ایران می‌شد.

دولت اتریش هفته گذشته اولین محموله برای کمک به سیل‌زدگان ایرانی را ارسال کرد که شامل دو هزار تخته پتو و پنج دستگاه پمپ آب بود.

تا کنون ترکیه، سوئیس، کویت، ژاپن، ارمنستان، روسیه، فرانسه، آذربایجان، عمان، کره‌جنوبی، گرجستان، هند، جمهوری چک، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، ایتالیا، اتریش و چین، محموله‌های خود را برای کمک به سیل‌زدگان ایرانی ارسال کرده‌اند.

این در حالی است که به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، هلال احمر ایران قادر به دریافت  کمک‌های نقدی خارجی نیست. برخی از کشورها و سازمان‌ها آمادگی خود را برای ارسال کمک‌های مالی اعلام کرده‌اند، اما هیچ راهی برای ارسال این کمک‌ها  به ایران، با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه این کشور وجود ندارد.

کمک‌های بشردوستانه به ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر