کد خبر: 757271 A

کره‌جنوبی:

موسسه اقتصاد انرژی کره جنوبی اعلام کرد نفت ایران برای پالایشگاه‌های این کشور اهمیت زیادی دارد و این کشور تاکنون نتوانسته است جایگزینی برای نفت ایران پیدا کند.

به گزارش ایلنا، به نقل از رویترز، موسسه اقتصاد انرژی کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد، این کشور تاکنون نتوانسته است جایگزینی برای نفت ایران پیدا کند.

«کیم جائه کیونگ» از پژوهشگران این مرکز در این باره گفت: پالایشگاه‌ها تمایلی به خرید نفت فوق سبک از کشور‌های دیگر مانند قطر ندارند؛ چرا که قیمت آن بسیار بالا است.

پالایشگاه‌های کره‌جنوبی اعلام کرده‌اند که نفت فوق سبک ایران نسبت به کشور‌های دیگر از جمله قطر دارای سولفور کمتری است و قیمت مناسبی دارد و می‌توان از آن برای تولید مواد پتروشیمی استفاده کرد.

«لی میونگ یوک» از شرکت «اس کی» کره جنوبی گفت: آمریکا پالایشگاه‌ها را مجبور می‌کند تا به سمت خرید از کشور‌های دیگر بروند، اما این اتفاق، افزایش هزینه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

کره جنوبی بخش زیادی از نفت سبک مورد نیاز خود را از کشور‌های قطر، نیجریه، نروژ، لیبی، مالزی، فیلیپین، استرالیا و قطر تامین می‌کند، اما آمار‌ها نشان می‌دهد این کشور نزدیک به ۵۰ درصد از نفت فوق سبک مورد نیاز پالایشگاه‌های خود را از ایران وارد می‌کند. بنابراین لغو معافیت‌ها برای کره جنوبی اهمیت زیادی دارد.

اقتصاد انرژی ایران کره جنوبی منابع نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر