کد خبر: 756269 A

رئیس کل دادگستری استان گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای کمیسیون ماده ۵ قانون شهرسازی و معماری برای گسترش محدوده شهر در جنگل ناهارخوران گرگان مجوز صادر نکنند.

به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان با اشاره به تلاش‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان برای حفظ اراضی جنگلی حاشیه شهر گرگان گفت: متاسفانه برخی افراد قصد دارند با استفاده از کمیسیون ماده ۵ قانون شهرسازی و معماری ایران، زمین‌های حاشیه جنگل ناهارخوران را به محدوده شهر اضافه کنند تا قانونی در این محدوده ساخت و ساز و خرید و فروش انجام دهند و میلیاردها تومان به جیب بزنند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال گلستان ادامه داد: یکی از محدوده‌هایی که عده‌ای به دنبال الحاق آن به محدوده شهر گرگان در قالب کمیسیون ماده ۵ هستند زمین‌های بعد از پل مینا گل معروف به بانک شهر است .

هادی هاشمیان با بیان این که زمین‌های بانک شهر در دل اراضی منابع طبیعی قرار گرفته است تصریح کرد: در صورت اضافه شدن زمین های بانک شهر به محدوده ی شهر گرگان ، دست اندازی به اراضی منابع طبیعی این منطقه نیز در بافت قرار می گیرند و با این روال در  آینده از طبیعت ناهارخوران اثری نخواهد ماند.

این مقام ارشد قضایی استان با بیان این که در نامه ای به اداره راه و شهرسازی استان از آنان خواسته ایم از واگذاری اراضی منابع طبیعی و جنگلی محدوده ی شهر گرگان به اشخاص و تعاونی ها خودداری کنند خاطرنشان کرد: کسانی که در صدد دور زدن قانون برای واگذاری زمین های منابع طبیعی در محدوده ی ناهارخوران هستند منتظر برخورد قضایی باشند .

هاشمیان همچنین گفت: بنیاد مستضعفان  و شهرداری گرگان هم قبل از واگذاری اراضی در حوزه ی پارادایز و نیز صدور پروانه در اراضی صیادشیرازی گرگان باید از اداره منابع طبیعی استعلام کنند.

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه سخنان خود با تاکید بر حمایت دادگستری از شفاف سازی و مبارزه با فساد گفت : از مردم و تشکل هایی که در راستای حفظ منابع طبیعی ، تخلف ها و دست اندازی ها را در مناطق مختلف استان به دستگاه قضایی گزارش کنند ، حمایت می کنیم.


 

جنگل ناهارخوران رئیس کل دادگستری گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر