کد خبر: 755998 A

سرلشکر صفوی در جمع خبرنگاران:

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: قدرت آمریکا و غرب در رابطه با معادلات جهان اسلام و بزرگترین بحران جهان اسلام یعنی فلسطین رو به افول خواهد رفت و آمریکایی‌ها در راهبرد خود علیه کشورهای اسلامی با شکست مواجه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سرلشکر یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در حاشیه همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس جمع‌بندی اندیشمندان حوزه راهبردی، قدرت هژمونی غرب به رهبری آمریکا با شکست مواجه شده و هم اکنون جهان به سمت چندجانبه‌گرایی در زمینه قدرت، سیاست و امنیت پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: بسیاری از اندیشمندان راهبردی پنجاه سال آینده را اینگونه تصویرسازی می‌کنند که قدرت آینده بر مبنای فرهنگ، اقتصاد و جمعیت از غرب به شرق عالم حرکت می‌کند. در شرق عالم و قاره آسیا سه کشور بزرگ چین، روسیه و هند از نظر قدرت اقتصادی، قدرت برتر خواهند شد و قطب جدیدی از قدرت به عنوان قدرت جهان اسلام با داشتن عوامل توانمندساز تمدنی، اقتصادی، فرهنگی و جمعیتی شکل خواهد گرفت.

رحیم صفوی گفت: قدرت آمریکا و غرب در رابطه با معادلات جهان اسلام و بزرگترین بحران جهان اسلام یعنی فلسطین رو به افول خواهد رفت و آمریکایی‌ها در راهبرد خود علیه کشورهای اسلامی با شکست مواجه خواهند شد.

سرلشکر صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر