کد خبر: 755814 A

در جهت ترویج و تقویت گفتمان حقوق شهروندی؛

مراسم اهدای جایزه حقوق شهروندی دانشگاه علامه‌طباطبائی روز دهم اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، اهدای جوایز و تقدیر از برگزیدگان این رویداد که برای نخستین‌بار صورت می‌پذیرد با حضور حقوقدانان برجسته و مقاماتی از دستگاه‌های مختلف کشور، روز سه‌شنبه، دهم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

فراخوان‌های جایزه حقوق شهروندی که با هدف ترویج گفتمان حقوق شهروندی برگزار می‌شود، سال گذشته منتشر شد و پس از  دریافت آثار مرتبط با حقوق شهروندی که تا ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۷ ادامه داشت، ده‌ها اثر به دبیرخانه جایزه واصل شد و مورد داوری قرار گرفت. ضمن اینکه بررسی آثار محدود به شرکت در فراخوان نبوده و مستقلا توسط کارگروه ها و کمیته های ذیربط دبیرخانه جایزه انجام شد. بررسی ها توسط افراد متخصص و صاحبنظر، فرهیختگان و استادان دانشگاه انجام گرفت و مبنای رصد، منشور حقوق شهروندی ابلاغی رییس جمهور محترم است.

ازجمله محورهای این جایزه، برترین ها در زمینه‌های «اثر علمی، سازمان مردم نهاد(سمن) فعال در حوزه حقوق شهروندی، شخصیت فعال اجتماعی در حوزه حقوق شهروندی، تلاش قانونگذاری، دستگاه اجرایی و آرای قضایی در راستای تضمین حقوق شهروندی» است.

شایان ذکر است اهدای جوایز نخستین جایزه حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی، عصر روز سه‌شنبه دهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ و با حضور حقوقدانان، صاحبنظران و فرهیختگان دانشگاهی و اجتماعی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

4a2f790a-561f-4741-b629-ea7cde791c01

 

حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر