کد خبر: 751449 A

وزیر صنعت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رونق تولید را نباید مترادف با احیای واحدهای بحران‌دار بدانیم، تاکید کرد: بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی مشکلی ندارند.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به افزایش اهمیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۸ گفت: مهمترین بخشی که می‌تواند برای رونق تولید فعالیت کند، ستاد تسهیل است که هم قانون به صراحت بر ماهیت و فعالیت آن تاکید کرده و هم دستگاه‌های مهم در آن عضو هستند.

وی با بیان اینکه مهمترین رکن در اثرگذاری ستاد تسهیل، انگیزه کارکنان و مدیران آن است، اظهار داشت: ستاد تسهیل باید از دستگاه‌های دیگر همچون قوه قضائیه نیز برای حضور در جلسات دعوت و اینجا را به ستادی پای کار برای تولید تبدیل کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مدیریتی برای بهبود جایگاه ستاد تسهیل، تصریح کرد: در اجرای مصوبات مشکلاتی وجود دارد و به طور کلی کار در ستاد سخت است، از این رو، کسانی باید در ستاد به کار گرفته شوند که از انگیزه کافی برخوردارند.

رحمانی با اشاره به ظرفیت بالای تولید در کشور خاطرنشان کرد: به همراه وزیر کشور نامه مشترکی به سران سه قوه درباره مشکلات تولید نوشتیم که آنها تاکید کردند هر کجایی نیاز به اصلاح قوانین است به ما منتقل کنید.

وی با بیان اینکه تشکل‌ها حضورشان در ستاد ضعیف است و باید با انگیزه در ستاد حضور یابند، ابراز داشت: استان‌ها درخواست برگزاری جلسات ستاد ملی با حضور مسئولان استانی را دارند که در این زمینه پیشنهاد می‌کنم جلساتی از ستاد ملی را با حضور استانداران برای ارائه گزارشی از وضعیت استانی برگزار کنید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم فعال شدن دبیرخانه ستاد تسهیل بیان کرد: مواردی به ستاد تسهیل ارجاع می‌شود که ضرورت دارد کمیته کارشناسی درباره آنها نظر داده و برای اعضا ارسال کند تا اگر آنها نیز تأیید کردند، بدون مطرح کردن در جلسه و گرفتن زمان، آن را مصوب کنیم.

رحمانی با بیان اینکه دشمن تصور می‌کرد صنعت در سال ۹۷ تعطیل می‌شود و در داخل نیز برخی چنین باوری داشتند، یادآور شد: به لطف خداوند و تلاش‌هایی که صورت گرفت، صنعت همچنان فعال است و ما نیز برای سال ۹۸ باید تلاش کنیم ضمن حفظ وضع فعلی تولید در جاهایی که امکان توسعه وجود دارد، اقدام کنیم.

وی با تاکید بر فراهم کردن امکانات لجستیکی عنوان کرد: اگر برای ما صادرات میوه مهم است، باید امکانات حمل و نقل و نگهداری، بسته بندی و… را فراهم کنیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم اضافه کرد: بانک‌ها و وزارت اقتصاد برای سال رونق تولید باید حضور قوی در ستاد تسهیل داشته باشند و به چرخه تولید کمک کنند.

رضا رحمانی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر