کد خبر: 751400 A

نجفی خوشرودی خبر داد:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: بر اساس یکی از مواد این طرح دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در چهارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی که منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می‌اندازد اقدامات متقابل و قاطع بر اساس این قانون به عمل آورد.

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی گفت: در این نشست که با حضور نمایندگان طراحان و نمایندگان ارگان‌های ذیربط برگزار شد، مواد باقیمانده از طرح دوفوریتی اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس یکی از مواد این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در چهارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی که منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می‌اندازد اقدامات متقابل و قاطع بر اساس این قانون به عمل آورد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: در یکی دیگر از مواد این طرح تصریح شده که دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است ضمن اعتراض و اقدام حقوقی به تصمیم غیرقانونی ایالات متحده آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراجع بین‌المللی از طریق مراودات دوجانبه و چندجانبه با کشورها و رایزنی با مجامع و سازمان‌های بین المللی از حداکثر توان خود برای بی‌اثر کردن اقدام آمریکا از نقض مصونیت حاکمیتی ارکان دفاعی  جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

وی افزود: در ادامه این نشست گزارش عملکرد حقوق بشر آمریکا در سال ۱۳۹۷ و موارد نقض حقوق بشر از سوی این کشورها مطرح و به تصویب کمیسیون رسید و متعاقبا در صحن مجلس قرائت می‌شود.

کمیسیون امنیت ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر