کد خبر: 750826 A

فراهانی:

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: در دو سطح تشکیلاتی و محتوایی برای ورود به انتخابات مجلس برنامه‌ریزی می‌کند.

به گزارش ایلنا، کار رسمی حزب ندای ایرانیان در سال ۹۸ با عید دیدنی اعضای حزب از جمله اعضای شورای مرکزی، اعضای شورای سیاست‌گذاری، اعضای دفتر سیاسی و سایر ارکان حزب با  دبیرکل حزب ندای ایرانیان صادق خرازی و  مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی حزب آغاز شد.

مجید فراهانی در این  نشست تأکید کرد: سالی که گذشت خالی از مشکلات نبود و امیدواریم سال آتی سالی باشد که آلام و مشکلات مردم کاهش یابد. همواره سال نو پر از شادی و شور و حرارت است اما سالی که نکوست از بهارش پیداست و بهار امسال پر از مشکلات مختلف بود و مردم از استان‌ها و شهرهای مختلف با مشکلاتی روبرو شدند گزارش‌ها خبر می‌دهد که جمعیت قابل‌توجه ای از مردم هر آنچه داشتند را از دست دادند. احشام، زمین کشاورزی، حوض‌های پرورش ماهی و همه و همه‌چیز مردم استان‌های سیل زده تحت تأثیر این سیل از بین رفته است. مردم درگیر با سیل نه تنها هر آنچه درگذشته داشتند، بلکه آنچه برای آینده متصور بودند را از دست داده اند.

وی افزود: این مشکلات در حالی به وجود آمده که بر اساس پیش‌بینی‌ها نهادهای بین‌المللی رشد منفی ۵ درصد را برای اقتصاد پیش‌بینی می‌کنند. این رشد تنها برای کشورهای در حال جنگ اتفاق می‌افتاد. براساس آنچه پیش‌بینی می‌شود حدود یک سوم بودجه کشور قابل تحقق نیست. این در حالی است که در وضعیت عادی نیز دولت خرج خود را از طریق فروش منابع آیندگان از جمله نفت، اوراق مشارکت تأمین می‌کند. در این شرایط علاوه بر تحریم سیل ویرانگری به وجود آمده که حداقل ۲۰ هزار میلیارد تومان خسارت مستقیم روی دست دولت گذاشته است.

فراهانی ادامه داد: ترکیبی از عوامل داخلی و خارجی این اتفاق فعلی را به وجود آورده است و برای عبور از این شرایط نسل جدید باید آستین بالا بزند. البته همواره مشکلات زیادی برای ایران در طول تاریخ به وجود آمده اما کشورمان همواره پایدار مانده و سر از خاک بیرون آورنده است. تجربه‌ای که در مورد بحران‌های بیش از این به وجود آمده به مددمان خواهد آمد تا از مشکلات آینده نیز عبور کنیم. ایرانیان همواره با مشکلاتی روبرو شده اند و ایران همواره مانند ققنوسی سر از خاک برآورده است. ایران به ما هو ایران باقی‌مانده است.

وی در پایان گفت: باید ندای ایرانیان در دو سطح تشکیلاتی و محتوایی برای ورود به انتخابات مجلس باید برنامه‌ریزی کند. ندا در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی حرف برای گفتن دارد و برای عبور از وضعیت موجود برنامه دارد و این‌گونه می‌اندیشد از طریق مجلس و دولت می‌تواند برنامه‌های مد نظر خود را برای بهبود شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی اجرا کند. ندای ایرانیان باید بتواند آن‌قدر در مجلس اثرگذار باشد تا در مجلس آینده فراکسیونی به نام ندا را به وجود آورد.

صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان نیز در بخشی از این نشست گفت: از نظر مسائل داخلی با مشکلات فراوانی روبرو هستیم. این روزها سالروز اعلام ارز ۴۲۰۰ توامانی است اما بر اساس برخی گزارش‌ها دولت بیش از ۷۸ تصمیم ارزی در طول سال گذشته گرفته است. بیش از ۱۷ میلیارد دلار واردات بی‌رویه صورت گرفته و بخشی از تولید کشور امروز آسیب جدی دیده است. برخی تصمیم‌گیری‌هایی که در طول ماهای گذشته صورت گرفته، زیبنده کشورما نیست.

وی افزود: مشکلات و تهدیدات دوران دفاع مقدس قابل مقایسه با اکنون نیست. در دوران دفاع مقدس با خشک‌سالی روبرو بودیم و آذوقه گندم به ۷ روز می‌رسد اما یک روز هم نانوایی‌ها بدون نان نماند. در زمان جنگ مجموعه ظرفیت تولیدی گوشت در کشور ۱۷ درصد ظرفیت موجود کشور بود. حال این سوال به وجود می‌آید که چه شده که امروز گوشت به کیلویی ۱۲۰ هزار تومان رسیده است. به طور یقین خاصه خواری در میان است. بخش مهمی از صنعت ما مدیون تلاش‌های دوران خاتمی و هاشمی است اما با این وجود کارخانه‌ها یکی پس از دیگری در حال تعطیلی هستند. کارخانه‌هایی وجود دارد که سال گذشته ۲۳ هزار کارگر داشت اما اکنون ۱۷۰۰ کارگر به فعالیت می‌پردازد این موارد نشان از اوج مشکلات اقتصادی کشور است.

خرازی ادامه داد: تمامی ما نسبت به جامعه و آنچه در جامعه می‌گذرد مسئولیم. کار حزبی عشق می‌خواهد آن هم برای آینده بلند و بزرگی که برای مردم خود متصور هستیم. در سفر اول آقای جهانگیری پیرامون سیل با ایشان همراه بودیم. واقعیت آن است که مرد کار برای مدیریت کشور ندیدم.

دبیر کل حزب ندا در پایان گفت: در یاد دارم در دوران جنگ استاندار لرستان تماس گرفت که آرد برای پخت نان در آینده نزدیک نداریم. من با کرباسچی که استاندار اصفهان بود تماس گرفتم و موضوع را با ایشان در میان گذاشتم. آقای کرباسچی تا ۳ شب تمام استان را بسیج کرد و ۴۰ کامیون به استان لرستان، ایلام و کرمانشاه گندم فرستاد اما اکنون مدیران مرد عبور از بحران‌ها نیستند.

 

انتخابات مجلس مجید فراهانی مدیریت کشور شورای مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر