کد خبر: 750765 A

کریمی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با بیان اینکه واردات گوشت با ارز نیمایی خارج از مفاد قانون بودجه است، گفت: هر تغییری در قانون به موافقت مجلس نیازمند است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی اکبر کریمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریس و سایر فرهنگیان اقدامات لازم باید مورد توجه قرار گیرد. در استان‌هایی مانند مرکزی نیز موارد بسیاری وجود دارد که مطالبات آنها پرداخت نشده، با توجه به تورم سال گذشته این مدت بعد از مدت تأخیر ارزش خود را از دست می‌دهد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر ارتباطات گفت: رسیدگی به وضعیت کارگزاران شاغل در دفاتر مخابراتی روستایی که علیرغم سابقه خدمت طولانی در دفاتر بلاتکلیف ماندند و در آستانه بیکاری هستند، ضروری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: اخیراً آقای نوبخت در مصاحبه‌ای اظهار داشته که واردات گوشت با ارز نیمایی انجام می‌شود در حالی که طبق بند (ز) تبصره (۷) قانون برنامه و بودجه ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی با نرخ ۴۲۰۰ تومان باید تخصیص داده شود اما اینکه دولت به طور تدریجی می‌خواهد نرخ ۴۲۰۰ تومان را به نرخ نیمایی افزایش دهد موجب بروز رانت‌هایی در این میان می‌شود لذا هر تغییری در مفاد قانون با موافقت مجلس امکان‌پذیر است./

 

علی اکبر کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر