کد خبر: 750663 A

کاظمی در صحن:

یک نماینده مجلس گفت: ۱۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده؛ ۱۰ روستا باید جا به جا شده؛ ارتباط ۴۰ روستا قطع شده؛ حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی و خانواده‌ بدون اسباب و اثاثیه هستند؛ ۱۵۰۰ واحد تجاری نیز تخریب و یا دچار خسارت شده‌اند.

به گزارش خرنگار سیاسی ایلنا، حمیدرضا کاظمی امروز در صحن علنی مجلس با اشاره به تبعات سیل اخیر در شهرستان پلدختر ضمن تشکر از مقام معظم رهبری برای صدور دستور برای حضور نیروهای مسلح، سپاه و ارتش و حضور نیروهای جهادی در مناطق سیل زده، گفت: گلایه مردم آن است که بیش از سه هزار نفر حدود ۲۰ ساعت در سیل محاصره بوده و بر پشت بام منازل، هر لحظه غرق شدن خود را ملاحظه می‌کردند و انتظار داشتند که بالگردی برای نجات آنها بیاید که این اتفاق رخ نداد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی افزود: ۱۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده؛ ۱۰ روستا باید جا به جا شده؛ ارتباط ۴۰ روستا قطع شده؛ حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی و خانواده‌ بدون اسباب و اثاثیه هستند؛ ۱۵۰۰ واحد تجاری نیز تخریب و یا دچار خسارت شده‌اند.

وی با اشاره به خسارت به زیرساخت ها، راه ها، پل ها، ادامه داد: برخی از جاده‌ها هنوز باز نشده است؛ راه های روستایی، پل های ارتباطی و بیش از ۱۵ پل در مسیر اصلی تخریب شده است.

کاظمی گفت‌: کلیه زیر ساخت‌ها مثل شبکه‌های آب، برق، گاز و تلفن قطع شده است که با کمک مسئولان فعلا وصل است، اما زیر ساخت‌ها از بین رفته است و بیش از ۳۵ روستا تاکنون قطع ارتباط هستند.

این نماینده مجلس با بیان این که در بخش کشاورزی نیز زمین ها و باغات و مزارع و جاده های بین مزارع از بین رفته است، گفت‌ که بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت به پلدختر وارد شده است.

کاظمی با اشاره به اینکه دغدغه‌ مردم اسباب و اثاثیه شان بوده که از دولت اطمینان می‌خواهند، افزود: ساخت سریع زیر ساخت‌ها، لایروبی رودخانه ها، اجرای طرح های آبخیزداری، اسکان موقت مردم و سیل زدگان، وصل ارتباط جاده ها، استمهال وام‌ها، اختصاص سهمیه برای کنکوری ها و و رایگان شدن آب و برق و گاز تا ثبات زندگی مردم از جمله درخواست های مردم این منطقه است.

سیل پلدختر حمیدرضا کاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر