کد خبر: 749919 A

در جریان دیدار محمدجواد آذری جمهوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با لی یونگ، مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، طرفین اعلامیه همکاری مشترکی را امضاء کردند.

به گزارش ایلنا، آذری جهرمی در مراسم امضای اعلامیه همکاری، اظهار داشت: با توجه به پیشرفت سریع ایران در حوزه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول سالیان اخیر و همچنین با عنایت به تعداد بالای نسل جوان و متخصص در این حوزه، زمان تقویت همکاری های منطقه ای با کشورهای همسایه فرا رسیده است. به این منظور، از طریق اعلامیه همکاری قصد داریم مشارکت فعالی را با یونیدو توسعه دهیم. ظرفیت ها و تخصص فنی یونیدو و خدمات مشاوره ای آن، موجب کارآمدتر شدن و پایداری چنین برنامه ای خواهد شد که در نهایت، به نفع کل منطقه خواهد بود.

مدیرکل یونیدو نیز با اشاره به اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان زیرساخت دیجیتال هر کشوری، اظهار داشت که اعلامیه همکاری در راستای اجرای برنامه کشوری با ایران است و گام مهمی تلقی خواهد شد تا یونیدو همکاری های خود را با ایران در این حوزه توسعه دهد. وی ضمن اعلام حمایت کامل از اجرای فوری مفاد این اعلامیه، همچنین افزود: مشارکت میان ایران و یونیدو، موجب تقویت عملکرد بخش خصوصی از طریق ارتقای ارتباطات صنعتی و متنوع سازی، از جمله با ایجاد فضای مطلوب سرمایه گذاری و رشد استارت آپ ها خواهد شد.

برخی حوزه های همکاری، برابر اعلامیه همکاری به شرح زیر می باشند:

- تقویت زنجیره ارزش ارتباطات و فناوری اطلاعات و خدمات پشتیبانی از استارت آپ ها؛

- ارتقای محیط سرمایه گذاری با حمایت از ایجاد ارتباطات در بازار و تسهیل ارتباطات با موسسات مالی؛

- ارائه حمایت مشورتی برای ایجاد مشارکت با شرکای داخلی و خارجی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، به ویژه در راستای ظرفیت سازی در محیط منطقه ای؛

- تقویت رقابت و ظرفیت های صادراتی استارت آپ ها؛

- توسعه برنامه های آموزشی برای استارت آپ ها؛

- تقویت ایجاد شغل در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزارت ارتباطات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر