کد خبر: 748884 A

محمدیان در گفت‌و‌گو با ایلنا تشریح کرد؛

یک نماینده مجلس گفت: اعضای کمیسیون عمران از مناطق مختلف استان خوزستان بازدید داشتند و گزارش این بازدیدها به کمیسیون‌های تخصصی و هیات رئیسه مجلس ارائه می‌شود.

اقبال محمدیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح آخرین اقدامات دستگاه‌ها در استان خوزستان گفت: ما الان به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون عمران مجلس در جلسه سازمان آب استان خوزستان هستیم و چند تن از معاونان وزیر نیرو هم حضور دارند و آخرین وضعیت استان را بررسی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: اعضای کمیسیون عمران از دیروز بازدیدهای خود را از مناطق مختلف سیل‌‌زده در استان‌های سیل‌زده آغاز کردند که در این میان از پل‌دختر، ایلام، سد دز و کرخه و شهر شیبان و آخرین بازدید هم ساعت ۴ بامداد از شهر کارون بود. مسئولان در این بازدیدها از نزدیک میزان زیاد آب‌گرفتگی که شهرستان‌های شیبان و کارون و سایر روستاها را دربر گرفته مشاهده کردند.

نماینده مجلس دهم اظهار داشت: جلسه فعلی هم درباره جمع‌بندی این‌ بازدیدها است. نتیجه‌گیری‌هایی که از این بازدیدها انجام شده این بوده که پل‌ها و جاده‌ها به تعداد ۲۸۰ ابنیه آسیب جدی دیده است و برآورد خسارت ۳۰۰ میلیارد تومانی شده است. بحث دیگر درمورد استحکام منازل مسکونی به‌خصوص در روستاها است که آسیب جدی دیده‌اند.

نماینده مردم رامشیر یادآور شد: بحثی را که کمیسیون پیگیری می‌کند و از مجلس هم می‌خواهیم که یاری‌رسان باشد این است که دولت اعلام کرده ۵ میلیون تومان به عنوان کمک‌ به سیل‌زدگان پرداخت می‌‌کند که این امر نارضایتی ایجاد می‌کند، چون کسی که زندگی‌اش را از دست داده با پنج میلیون تومان نمی‌تواند زندگی‌اش را جمع کند. پیشنهاد ما این بوده که با توجه به عمق فاجعه حداقل صدمیلیون تومان بلاعوض کمک شود.

وی افزود: اگر سیلاب‌ها فروکش کند از آن لحظه تازه بخش جدید مشکلات ما در خوزستان آغاز می‌شود. چون مردم بسیاری از خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی و دامپروری خود را از دست داده‌اند. زمین‌هایی که آماده برداشت بوده و امسال هم محصول خوبی پیش‌بینی می‌شده با این سیل نابود شده است. به نظر من الان شروع مشکلات است و دولت باید به طور ویژه برنامه داشته باشد که به روستائیان خوزستان که الان در محاصره سیل هستند، کمک کند.

محمدیان عنوان کرد: جا دارد از مردم تشکر کنم که همچون زمان جنگ سنگ‌‌تمام گذاشتند یعنی تلاش شبانه‌روزی داشتند و دارند. اعضای کمیسیون عمران در این بازدیدها حرف مردم را شنیدند و گزارش این بازدیدها به کمیسیون‌های تخصصی مجلس و هیات رئیسه ارائه می‌شود.

سیل خوزستان کمیسیون عمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر