کد خبر: 748303 A

با موافقت نمایندگان؛

نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز و املاک مربوطه و همچنین شرکت آذر چلیک توسط سازمان خصوصی‌سازی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز و املاک مربوطه و همچنین شرکت آذرچلیک توسط سازمان خصوصی سازی با ۱۳۲ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس این گزارش زهرا سعیدی مبارکه  گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص این تحقیق و تفحص را به شرح زیر قرائت کرد:

با احترام، بازگشت به نامه شماره ۵۳۴۷۲/۴ مورخ ۲ مهر ۱۳۹۷ در خصوص تقاضای تعدادی از نمایندگان محترم (مذکور در ذیل گزارش) برای "تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز و املاک مربوطه و همچنین شرکت آذر چلیک توسط سازمان خصوصی سازی" به استحضار می رساند:

در اجرای ماده (۲۱۲) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ابتدائا اطلاعات واصله از دستگاه های اجرایی در مورخ ۵ آذر ۱۳۹۷ در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص قرار گرفت و نظر به اظهارات مورخ ۱۳ آذر ۱۳۹۷ متقاضیان، مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده کمیسیون، موضوع در جلسه رسمی مورخ ۲ دی ۱۳۹۷ کمیسیون با حضور (۲۱) نفر از نمایندگان عضو کمیسیون و متقاضیان تحقیق و تفحص مطرح و پس از استماع نظرات طرفین، ضرورت انجام تحقیق و تفحص مذکور در محورهای ذیل به تصویب رسید.

محورهای تحقیق و تفحص:

بررسی نحوه تامین مالی خریدار و همچنین بررسی تعهدات خریدار در حین و پس از واگذاری.

بررسی نحوه ارزیابی، قیمت گذاری و واگذاری.

بررسی چگونگی احراز صلاحیت و اهلیت خریدار.

بررسی نحوه اجرای قانون در خصوص نگهداری کارکنان شرکت.

بررسی قوانین و مقررات در خصوص ثبت سفارش ها، واردات و صادرات شرکت.

بررسی چگونگی و نحوه تخصیص ارز به شرکت و تعهدات بانکی.

براساس این گزارش سیدکاظم دلخوش اباتری  در جریان بررسی این تحقیق و تفحص در تذکری گفت: مجلس روز گذشته تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی را بررسی کرد که موضوع تحقیق و تفحص از ماشین‌سازی تبریز نیز در ذیل طرح جامع و عام تحقیق و تفحص روز گذشته قابل بررسی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر تحقیق و تفحص هزینه بالایی برای مجلس دارد، افزود: ما نیز یک مورد تحقیق و تفحص‌ داشتیم که با ادغام آن با تحقیق و تفحص عام موافقت کردیم بنابراین تحقیق و تفحص ماشین‌سازی تبریز نیز باید با تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی ادغام شود.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: در نشست علنی امروز درباره تحقیق و تفحص ماشین‌سازی تبریز رأی‌گیری می‌شود و پس از تصویب با تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی ادغام می‌شود.

 

ماشین سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر