کد خبر: 747800 A

وال استریت ژورنال:

وال استریت ژورنال در گزارشی هرگونه اقدان علیه سپاه پاسداران ایران توسط دولت آمریکا را عاملی موثر در افزایش اختلاف و تنش بین دو کشور دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از وال استریت ژورنال، دولت ترامپ امروز تصمیم خود درباره قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی به منظور محدود کردن منابع مالی این نهاد نظامی و کاهش حضور این نیروها در منطقه را اعلام می‌کند.

در پی انتشار این خبر، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران با انتشار پیامی  پیامی در صفحه توئیتر خود به این اتفاق واکنش نشان داد و نوشت: آنهایی که مدت‌ها است در  توطئه نام‌گذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی خارجی» حضور دارند ، کاملاً به  نتایج  آن برای نیروهای آمریکا در منطقه واقف هستند در واقع، آنها به دنبال کشاندن آمریکا به یک باتلاق هستند.

وال استریت ژورنال نوشت: این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» از این اتفاق استقبال کرد. چراکه ایران و اسرائیل دشمنان قدیمی به حساب می‌آیند. نتانیاهو به دنبال فشار حداکثری بر ایران است. بنابراین از هر تصمیمی در این زمینه استقبال می‌کند.

محمدعلی  جعفری، فرمانده کل سپاه در این‌باره گفت: در صورت چنین حماقتی مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی، ارتش و نیروهای امنیتی آمریکا در منطقه غربی آسیا، هرگز  آرامش امروزشان را نخواهند داشت.

 کارشناسان معتقدند که این اقدام تنش‌های میان ایران و آمریکا را تشدید می‌کند. اما از سویی دیگر حضور افرادی مانند نتانیاهو، جان بولتون و مایک پمپئو در کنار ترامپ که از مواضع سخت‌گیرانه‌ای نسبت به ایران برخوردارند ممکن است باعث ترغیب ترامپ به اتخاذ تصمیمی شود که اختلافات و تنش میان ایران و آمریکا را شدت بخشد.

ایران بنیامین نتانیاهو دولت آمریکا سپاه پاسداران نیروهای امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر