کد خبر: 747572 A

رئیس قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در گرگان:

رئیس قوه قضائیه گفت: گاهی اوقات به خاطر اینکه فردی مسئولیت خود را انجام نمی‌دهد، خسارت‌هایی به کشور وارد می‌شود که ما حتما این مسئله را پیگیری و با قصورکنندگان برخورد می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، آیت الله رئیسی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در گرگان درباره برخورد با تقصیرها و قصورهای احتمالی در سیل اخیر گلستان گفت: برای اینکه در این کشور هر روز شاهد بروز یک حادثه نباشیم، باید قصورها را هم رسیدگی کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ کسی نباید خلاف قانون و خطوط قرمز عمل کند، افزود: علاوه بر فعل‌ها باید ترک فعل‌ها را هم رسیدگی کرد، گاهی اوقات برخی ترک فعل‌ها و عدم انجام وظیفه‌ها خسارت آن بیشتری دارد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: گاهی اوقات فردی مسئولیت خود را انجام نمی‌دهد و خسارتی به کشور وارد می‌شود چرا این موضوع پیگیری نشود؟ برخی ترک فعل‌ها خسارت بیشتری وارد می‌کند و ما حتما این مسائل را پیگیری می‌کنیم.

رئیسی به آبادانی و جبران خسارت سیل اشاره کرد و افزود: مسئولان دولتی وعده دادند و به زودی عمل شود تا گره‌های زندگی مردم گشوده شود.

وی به آسیب‌شناسی علل وقوع سیل تأکید کرد و گفت: باید زیرساخت هایی فراهم شود که نزول باران مایه خشنودی مردم شود. اگر بخواهیم به قوانین و مقررات مراجعه کنیم، مسئولیت هر بخش مشخص است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: بنده چند گزارش از بخش‌های اجرایی و نظارتی کشور را دیدم و دلیل اصلی سیل در گلستان، خوزستان و برخی نقاط دیگر، عدم لایروبی و برخی اقدامات که بخش هایی مانند وزارت نیرو عهده‌دار آن هستند، بیان شد، اگر برای لایروبی و رسوب زدایی مشکلات زیست محیطی وجود دارد باید در دولت حل شود.

وی درباره نقش ارزنده نیروهای مسلح در کمک به سیل‌زدگان گفت: نیروهای مسلح کمک بسیار ارزشمندی در این زمینه کردند و باید از مقام معظم رهبری برای توجه به مردم آسیب دیده تشکر و قدردانی کنم.

وی با بیان اینکه باید اقداماتی انجام دهیم که تهدیدها تبدیل به فرصت شود، گفت: از بازرسی کل کشور همکاران بخش قضایی خواستم تا اجرای دقیق قانون را پیگیری کنند.

رئیس قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر