کد خبر: 747269 A

نماینده شوش:

نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در سال ۹۷ طی اخباری اعلام شده بود که سال ۹۸ باران شدید خواهیم داشت که این مساله باید برنامه‌ریزی می‌شد. آیا در آن زمان نمی‌توانستند مدیریت کنند که باران رحمت الهی به عنوان یک نعمت برای مردم خوزستان نازل شود؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید راضی نوری در صحن علنی مجلس در تشریح آخرین وضعیت استان خوزستان ناشی سیل‌های اخیر گفت: همان‌طور که در سال‌های گذشته ملت ما در ایام جنگ و سختی‌ها به سراغ مردم خوزستان آمدند، انتظار داریم در شرایط خاص فعلی که در اثر بی‌تدبیری مسئولان در وزارت نیرو و مدیریت بحران کشور رخ داده است، بازهم در کنار مردم خوزستان باشند.

وی افزود: در سال ۹۷ طی اخباری اعلام شده بود که سال ۹۸ باران شدید خواهیم داشت که این مساله باید برنامه‌ریزی می‌شد. آیا در آن زمان نمی‌توانستند مدیریت کنند که باران رحمت الهی به عنوان یک نعمت برای مردم خوزستان نازل شود؟ مردم خوزستان الان شهرهای خود را تخلیه کرده و خارج از استان زندگی خود را ادامه می‌دهند.

این عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: باید یک عزم ملی وجود داشته باشد و همه نیروهای دلسوز انقلاب در صحنه حضور داشته باشند. اگر ۵۰ درصد از خسارات وارده و امکاناتی که در اختیار سیل‌زدگان قرار دادیم را به لایروبی اختصاص می‌دادیم امروز این مشکل برای مردم خوزستان به وجود نمی‌آمد. اگر پیش‌بینی کمپ‌هایی شده بود، امروز شاهد این مشکل نبودیم.

وی ادامه داد: بارش‌های شدیدی پیش‌بینی شده که به این مصیبت اضافه خواهد شد. انتظار داریم مجلس وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و انتظار داریم مجلس با تشکیل کمیسیون‌ها و گروه‌هایی بتواند در کنار دولت همکاری کند. همچنین می‌خواهیم به فوریت، تامین مالی از طریق صندوق توسعه ملی صورت بگیرد و از مقام معظم رهبری برای دریافت یک میلیارد دلار اذن گرفته شود تا بتوانند خسارت‌های شدیدی که به جاده‌ها وارد شده جبران شود. خسارت کشاورزان هم باید در اسرع وقت جبران شود.

استان خوزستان سیل سیدراضی نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر