کد خبر: 745797 A

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد؛

سخنگوی مدیریت بحران کشور تاکید کرد: ۲۱۹۹ جاده روستایی براثر سیلاب مسدود شدند و بعضاً از بین رفته‌اند.

به گزارش ایلنا، بهنام سعیدی با اشاره به استان‌هایی که درگیر بارندگی‌ها هستند، گفت: از میان ۲۳ استان کشور که درگیر بارندگی‌های شدید هستند، شش استان ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط اضطرار هستند و روی هم رفته ۴۰۰ شهر و روستا درگیر شرایط جوی روزهای اخیر بوده و هستند.

وی از مسدود شدن ۷۸ جاده میان شهری در روزهای اخیر خبر داد و اظهار داشت: ۲۱۹۹ جاده روستایی براثر سیلاب مسدود و بعضاً از بین رفته‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به دیگر خسارات سیل در ایران تصریح کرد: هشتاد و چهار دهنه پل تخریب و در ۱۵ استان حدود ۱۴۱ رودخانه طغیان کرده است.

سعیدی ادامه داد: در این میان حدود ۴۰۰ مورد رانش زمین گزارش شده است که بیشتر آنها مربوط به چهار محال و بختیاری می‌شود، همچنین در منطقه پل دختر استان لرستان به دلیل شکسته شدن پل اصلی آن شهر شرایط حادتری گزارش شده است.

وی از آماده‌‌باش ۱۴ فروند بالگرد جهت اعزام به اصفهان و دیگر مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده خبر داد و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که همه ابزار و تجهیزات ویژه امدادرسانی به مناطق سیل‌زده را در اسرع وقت به مناطق آسیب دیده ارسال کنیم.

سخنگوی مدیریت بحران کشور به لایروبی حدود دو تا پنج هزار کیلومتری رودخانه‌ها در روزهای اخیر اشاره کرد و ابراز داشت: همه امکانات لازم از سراسر کشور به مناطق سیل زده ارسال شد اما حجم بارندگی‌های امسال بسیار زیاد است. با تمهیدات انجام گرفته در خصوص خوراک، پوشاک و اسکان آسیب‌‌دیدگان سیل در استان‌های هر روستایی که تخلیه شود مشکلی از بابت اسکان، خوراک و وسایل گرمایشی نخواهند داشت.

سیل بهنام سعیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر