کد خبر: 745129 A

عارف خواستار شد؛

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در آغاز سال نو از اقدامات توسعه‌ای حریم و فعالیت‌های صورت گرفته در جهت صیانت از این اراضی بازدید میدانی به عمل آورد و بر توسعه گردشگری در بستر حریم شهر تهران تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف به همراه جمعی از نمایندگان شهر تهران در مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته در جهت صیانت از حریم و اقدامات و آمادگی‌‌های صورت گرفته برای پیشگیری از بحران‌‌‌های طبیعی بازدید میدانی به عمل آورد.

در این بازدید،‌ رئیس فراکسیون امید با اشاره به حوادث اخیر و وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور، اقدامات شهرداری تهران، استانداری و ستاد مدیریت بحران و سایر دستگاه‌‌‌ها در مدیریت بحران و پیشگیری از حوادث احتمالی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با مدیریت و اقدامات انجام شده و تشکیل کمیته بحران سیل و حوادث احتمالی را پشت سر گذاشتیم. در نهایت تصمیم بر این شد تا از دستگاه‌‌های متولی در این امر، بازدیدهایی به عمل آید و اگر لازم باشد اقداماتی در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به موضوعات حریم شهر تهران، صیانت از حریم شهر تهران را بسیار با اهمیت خواند و اظهار داشت: باید موضوعات مرتبط با حریم شهر تهران به صورت اصولی حل و فصل شود و مجلس و نمایندگان شهر تهران این آمادگی را دارند تا در صورت دریافت گزارش مشکلات و چالش‌‌‌ها در مبحث مدیریت یکپارچه حریم و صیانت از حریم، ورود جدی داشته باشند تا با هماهنگی‌‌های صورت گرفته در دستگاه‌‌های ذیربط خلاءهای موجود برطرف شود. 

عارف ادامه داد: اگر نیازی به اصلاح قانون یا تصویب قانون جدید است مجلس این آمادگی دارد تا ورود کند.

وی به موضوع گردشگری در حریم شهر تهران پرداخت و تصریح کرد: این پتانسیل و ظرفیت در این بخش نهفته است که باید مورد استفاده و بهره‌‌برداری اصولی قرار گیرد تا ضمن توسعه گردشگری، حریم شهر تهران نیز به خوبی حفظ و صیانت شود. باید از ظرفیت‌‌های حریم منطقه از طریق بسترسازی مناسب و رویدادسازی در توسعه گردشگری استفاده کرد. البته باید به گونه‌‌ای برنامه‌‌ریزی کرد که حریم شهر تهران در مناطق مختلف بستری برای گردشگری قرار بگیرد.

محمدرضا عارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر