کد خبر: 745033 A

فرمانده کل ارتش:

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه احتمالاً در چند روز آینده، روزهای سخت‌تری را خواهیم داشت، تاکید کرد: آمده‌ام در این روزهای سخت همراه دیگر هم‌رزمانم کنار مردم باشم، بلکه بتوانیم کارهای جدید را در دست بگیریم.

به گزارش ایلنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی که به منظور تسریع روند امدادرسانی به سیل زدگان، به استان گلستان سفر کرده است، درباره حضور اولیه نیروهای مسلح برای امدادرسانی به مردم سیل‌‌‌زده گفت: از روز اول چند کار کلی همچون انتقال مردم از محل‌های پرخطر به محل‌های امن، مطمئن و نیز نگهداری، اسکان، تغذیه و حفظ بهداشت و درمان آنها مدنظر بوده که این کارها باید در اولویت اول برای مردم انجام می‌شد.

وی با اشاره به اقدامات مهندسی ارتش در جریان امدادرسانی و مدیریت بحران ایجاد شده اظهار داشت: باید خطرات حجم آبی که به واسطه سیل آمده بود و مناطق وسیعی را فرا گرفته بود، تقلیل پیدا می‌کرد و از گسترش آنها پیشگیری می‌شد.

فرمانده کل ارتش با اشاره به علت حضورش در مناطق سیل‌‌زده تصریح کرد: با اقدامات خیلی خوبی که انجام گرفته بود امیدوار بودیم که وضعیت به مرور تثبیت شود اما از دو روز قبل وضعیت مقداری پیچده‌تر شد و احتمالاً در چند روز آینده، روزهای سخت‌تری را خواهیم داشت و من هم آمدم در این روزهای سخت همراه دیگر هم‌رزمانم کنار مردم باشم، بلکه بتوانیم کارهای جدید را در دست بگیریم.

موسوی ادامه داد: روز گذشته تصمیمات جدیدی گرفته شد و از همان موقع کارهای جدید در دستورکار ما قرار گرفت که ان‌شاالله بتوانیم هرچه بیشتر آسیب‌ها را تقلیل دهیم و همان‌گونه که تا الان هم تا حد بسیار زیادی همه دست‌اندرکاران موفق بودند، بتوانیم خطرات جانی را به صفر برسانیم و مردم عزیزمان آسیب نبینند.

وی با بیان اینکه خطرات مالی قابل جبران است، خاطرنشان کرد: حفظ جان مردم و رسیدگی به تغذیه و بهداشت و اسکان آنها مسئله بسیار مهمی است و باید آب‌های موجود از منطقه خارج شود و از ورود آب‌های دیگری که به خاطر بارش‌های آینده و احتمال آب شدن برف‌ها، سیلاب‌های بیشتری منطقه را تهدید می‌کند، جلوگیری شود؛ البته این موضوع از احتمالات است، اما باید پیش‌‌بینی اقدام را به‌عمل آورد.

فرمانده کل ارتش افزود: تمام تلاش‌مان را تحت مدیریت استانداری گلستان که مدیریت ستاد بحران را نیز در این منطقه برعهده دارند خواهیم کرد تا مشکلات پیش آمده برای مردم را مرتفع کنیم.

امیر سیدعبدالرحیم موسوی امیر موسوی امیر سرلشکر موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر