کد خبر: 744119 A

سفیر و نماینده دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به عنوان معاون اول کمیسیون موادمخدر و ریاست کمیته همگانی موسوم به کمیته قطعنامه‌ها انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، شصت و دومین نشست کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل که از ۲۳ اسفند ۹۷ در وین آغاز به کار کرده بود، به کار خود پایان داد.

از جمهوری اسلامی ایران نیز هیأتی به ریاست اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در این نشست شرکت و علاوه بر ارائه سخنرانی در نشست وزرای کمیسیون، با همتایان خود از کشورهای چین، هند، پرتغال، اندونزی، پاکستان و همچنین مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ملاقات و در خصوص چگونگی تعمیق و گسترش روابط فیمابین تبادل نظر کردند.

در این نشست، همچنین بیانیه وزراء که مذاکرات مقدماتی آن بیش از دو ماه به طول انجامیده بود، به تصویب رسید.

در بیانیه وزراء بر سرعت بخشیدن به اجرای تعهداتی که کشورها طی دهه گذشته در خصوص مبارزه با مواد مخدر پذیرفته‌اند، تاکید شد.

همچنین «کاظم غریب‌‌آبادی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به عنوان معاون اول کمیسیون مواد مخدر و ریاست کمیته همگانی موسوم به کمیته قطعنامه‌ها انتخاب شد که هشت قطعنامه مهم و تاثیرگذار از جمله در خصوص ارتقاء نقش هیأت بین‌المللی کنترل مواد مخدر، کنترل پیش‌‌‌سازها، ارتباط متقابل هپاتیت C و مواد مخدر و نیز ارتباط متقابل ایدز و مواد مخدر در بین زنان، ارتقای ظرفیت کشورها در شناسایی مواد مخدر صنعتی، توسعه جایگزین، ارتقای توانایی کشورها در زمینه تخمین میزان نیاز به داروهای با ترکیبات مواد مخدر و موارد دیگر، مذاکره و نهایی شد.

کاظم غریب آبادی کاظم غریب‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر