کد خبر: 743581 A

در تماس تلفنی؛

استاندار چهارمحال و بختیاری در تماس تلفنی معاون اول رئیس جمهوری گزارش کاملی از نحوه امدادرسانی و مدیریت بحران استان در سیلاب اخیر را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا،  اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با استاندار  چهارمحال و بختیاری از آخرین وضعیت این استان اطلاع پیدا کرد.

اقبال عباسی در این تماس میزان بارش‌ها در این شهرستان به سمع معاون اول رئیس‌جمهور رساند و گفت:  میزان بارش ها بیش از ۲۵۰ میلیمتر رسیده است. ۳۰ روستای استان در این سیلاب از سکنه خالی شده و مردم به مناطق امن هدایت شده‌اند. 

وی ادامه داد: در پی بارش‌ها یک روستا دچار رانش زمین شد که اهالی بلافاصله به مرکز شهرستان کوهرنگ منتقل و در یک مکان امن اسکان داده شدند. 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به شدت بارش‌ها در شهرستان‌های این استان، شرایط رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود را طغیانی و سیلابی توصیف کرد. 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش‌های روز دوشنبه در این استان میزان خروجی آب رودخانه های سرچشمه کارون به سمت خوزستان را ۴ هزار مترمکعب و میزان ورودی آب به رودخانه زاینده رود را ۲۵۰ مترمکعب در ثانیه عنوان کرد. 

وی گفت: در پی این بارش‌ها تاکنون ۷ پل از جاده‌های اصلی این استان به زیر آب رفته و نزدیک به ده‌ها پل در جاده‌های روستایی و فرعی استان نیز به زیر آب رفته است. 

عباسی ادامه داد: سیلاب در این استان تاکنون خسارت جانی نداشته و تمام تلاش ستاد مدیریت بحران حفظ جان مردم است.

اسحاق جهانگیری چهارمحال و بختیاری مدیریت بحران کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر