کد خبر: 742650 A

رئیس دفتر رئیس‌جمهور:

رئیس دفتر رئیس جمهور رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم را یکی از دغدغه‌های دولت دانست و گفت : تمرکز به بهبود وضعیت معیشتی و دخل و خرج مردم از اولویت های جدی دولت است.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی صبح دیروز در حاشیه بازدید از بخش های آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه نان آور خانواده، آخر ماه نباید برای هزینه خانه کاستی داشته باشد، افزود: بنا داریم با اولویت جدی، بر وضعیت دخل و خرج مردم تمرکز کنیم.

وی اظهار داشت: روندی که بعد از تحریم و گرانی ها شروع شد باید متوقف کنیم و طی یک ماه گذشته گام‌های خوبی  در این راستا برداشته شده که بایستی این سیاست تداوم یابد.

وی با بیان اینکه ماشین توسعه کشور نباید متوقف شود، خاطرنشان کرد: همان طور که طی پنج سال گذشته با وجود دشواری ها، ساخت و سازها ادامه داشته و پروژه‌های متعددی افتتاح شده، نباید اجازه دهیم تحریم ها جلوی توسعه را بگیرد و باید با قوت به مسیر خود ادامه دهد.

 واعظی به سفرهای رئیس جمهوری در هفته های پایانی سال ۹۷ اشاره و خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهوری به گیلان در نیمه اسفند شاهد مهمان نوازی مردم خونگرم این استان به ویژه لاهیجان بودیم که حماسه آفریدند و از خدمتگزار خودشان استقبال بسیار گرمی انجام دادند.

وی همچنین با قدردانی از تلاش‌های استاندار و مسئولان استانی و ملی گفت: برنامه ریزی خوبی برای این سفر از سه ماه قبل انجام شد که در همین راستا، جلسات متعددی در گیلان و تهران برگزار شد.

رییس دفتر رییس‌جمهور به مطالب طرح شده در این جلسات اشاره کرد و افزود: پیگیری پیشرفت پروژه های مصوب در سفر اول رییس‌جمهور به گیلان و تخصیص های صورت گرفته بخشی از مطالب این جلسات بود.

واعظی اظهار داشت: همچنین علاوه بر درنظرگرفتن بودجه برای پروژه های ملی و استانی مختلف، مردم استان نیز مطالباتی داشتند که در سفر رئیس جمهوری  اعتبار خوبی برای آن اختصاص داده شد.

وی ابراز امیدواری کرد که تا دو سال آینده بتوانیم گام‌های مثبتی را برای این پروژه ها برداریم.

وی به راه اندازی قطار رشت - تهران اشاره و بیان کرد: برای باقیمانده آزادراه رشت - قزوین که موجب ترافیک در ایام سفر می شد؛ اعتبار بسیار خوبی برای تکمیل آن اختصاص داده شد.

واعظی به سفر رئیس جمهوری به عراق بلافاصله بعد از سفر به گیلان اشاره و بیان کرد: این سفر رئیس جمهوری بسیار موفق و فوق العاده خوب بود که دستاوردهای فراوانی به دنبال داشت.

وی سفر رئیس جمهوری به عراق را برای روابط دو جانبه یک تحول دانست و تصریح کرد: اکنون حجم روابط ما با عراق ۱۲ میلیارد دلار است که هدف گذاری شده این میزان به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به همراهی تعداد زیادی از تجار، صنعتگران و کارآفرینان بخش خصوصی در این سفر با رئیس جمهوری نیز تصریح کرد: در سفر به عراق برای این افراد نیز  فرصت خوبی فراهم شد که با امضاء توافقات می تواند یک تحول باشد.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر و افتتاح ۴ فاز پالایشگاهی گفت: ۱۱ میلیارد دلار فقط هزینه اجرای این چهار فاز بود که انجام شد.

وی اظهار امیدواری کرد که سال ۹۸ سال خوبی برای مردم که با مشکلات معیشتی و گرانی مواجه بودند، باشد.

وی گفت: فشار روی مردم ما به ویژه حقوق بگیران ثابت و طبقه متوسط به پایین  وجود دارد که در همین راستا دولت اقداماتی را انجام داده است.

واعظی افزایش قابل توجه حقوق کارمندان دولت،  بازنشستگان و کارگران را از جمله اقدامات مهم دولت عنوان و خاطرنشان کرد: اهتمام داریم علاوه بر موضوع یاد شده با بسته های جبرانی به وضعیت معیشتی آنها کمک کنیم.

وی گفت: اعتقاد داریم اگر وضعیت مالی دولت بهتر بود، بایستی بیشتر به حقوق، حقوق بگیران ثابت اضافه می کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حضور خود درجمع سالمندان و معلولان اشاره و بیان کرد: احساس خیلی خوبی از حضور در بین جمعی از  کسانی که یا نیازمند خدمت یا خدمت رسان هستند، دارم.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به اقشار آسیب‌پذیر بویژه معلولان و سالمندان گفت: رسیدگی به این قشر از جامعه باید به یک فرهنگ تبدیل شود تا با اینگونه اعمال از بعد معنوی خودسازی داشته باشیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر